Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

XV Rajd Mielecki na XX lecie Strefy

foto -XV  Rajd Mielecki na XX lecie Strefy
2015-11-09

Umilkły echa i wrażenia po XV Rajdzie Mieleckim na XX lecie Strefy – Targum. Jednak należy się wszystkim zainteresowanym kilka ważnych spostrzeżeń i wniosków. Czas na podsumowanie nie minął, tylko szybko się przesunął.

XV Rajd Mielecki na XX lecie Strefy – Targum do także 4 Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Konkursowej Jeździe Samochodem. Dla organizatorów czyli Automobilklubu Mieleckiego to bardzo ważna impreza, to piętnasty już raz organizowana dla najlepszych kierowców. Kierowców chcących podnosić swoje umiejętności i techniki jazdy, ale i takich którzy rywalizując pragną zwyciężać i zdobywać największe trofea i tytuły mistrzowskie. Mamy ich wielu, tylko tytuł mistrza jest jeden w danej klasie.

Impreza nasza ściągnęła najlepszych kierowców, była także imprezą dla debiutantów. Z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Bo gdzie jak nie na konkursowych jazdach samochodem pod kontrolą sędziów, zespołów sędziowskich można spróbować swoich sił. Miejsc do wzięcia udziału było tylko lub aż 60. Kilkunastu chętnym startu musieliśmy odmówić. Pojemność trasy nie pozwoliła na przyjęcie wszystkich chętnych.

Impreza nasza zbiegła się także z świętowaniem XX lecia Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jednego z naszych wspierających sponsorów. Start, biuro zawodów oraz podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się w budynku Strefy i na jej parkingu. Honorowym starterem XV Rajdu Mieleckiego na XX lecie Strefy – Targum był przedstawiciel Oddziału SSE pan Czesław Strzelczyk. Długość trasy wyniosła ponad 124 kilometry, w tym blisko 17 kilometrów odcinków specjalnych o szczególnym charakterze, odcinków drogowych, które stanowią dla kierowców dobre pole do wzajemnej rywalizacji. Takie odcinki były możliwe do zorganizowania w Gminie Niwiska. Wąskie i kręte drogi to dla kierowców to co lubią najbardziej. Wszystkich prób do przejechania było 12.

W wyniku ostrej rywalizacji i podziału na klasy zwycięzcami zostali: klasa markowa Fiat – pierwsze miejsce wywalczyła załoga ze Stalowej Woli Jerzy Niemiec i Tomasz Saganowski, drugie dla Adriana Styś i Grzegorza Bawłowicza z Automobilklubu Rzeszowskiego, trzecie zdobyła załoga Adam Forkiewicz i Dariusz Panek z AK Stomil Dębica.

W klasie do 1400 cm Przemysław Pomprowicz i Mateusz Metalowski z AMK Biecz wywalczyli pierwsze miejsce. Na drugi miejscu uplasowali się Marcin Skroban i Jakub Wagner z AK Biłgoraj, trzecie przypadło dla Arkadiusza Wiszyńskiego i Mateusza Bidniaka, załodze nie zrzeszonej w żadnym klubie.

W klasie do 1600 cm pojemności pierwsi zameldowali się na mecie Maciej Piwnik i Michał Pajak z Kielc, drugie miejsce przypadło dla Marcina Opory i Damiana Mastyi z Dębicy, trzecie miejsce wywalczył Daniel Mech i Dominik Bubula z Automobilklubu Śląskiego.

W klasie do 2000 cm zwyciężyli Wojciech Woś i Adam Sułek z Kielc, na drugim miejscu zostali sklasyfikowani Wojciech Kędzior i Mateusz Trznadel, trzecie przypadło załodze Grzegorz Olszewski i Łukasz Patla wszyscy z AK Stomil Dębica.

Klasa pojazdów powyżej 2000 cm to najmocniejsza klas tych zawodów. Zwyciężył Paweł Łuczkiewicz z pilotem Łukaszem Krużlem z Automobilklubu Kieleckiego. Drugie i trzecie miejsce przypadło mieleckim załogom, Mariuszowi Zielińskiemu i Ryszardowi Chlebowskiemu oraz Sebastianowi Leśniowskiemu i Krzysztofowi Tomeckiemu.

W klasyfikacji generalnej kolejność zajętych miejsc to przeniesienie punktacji z klasy samochodowej 4 czyli tej najmocniejszej: Łuczkiewicz – Krużel, Zieliński – Chlebowski i Leśniak – Tomecki.

Wręczenia pamiątkowych pucharów dokonał sam Dyrektor Mieleckiego Oddziału SSE Pan Krzysztof Ślęzak w obecności Dyrektora Rajdu Damiana Kiliana i Prezesa Automobilklubu Mieleckiego Grzegorza Stryjskiego. Fundatorem opon samochodowych, nagród rzeczowych dla najlepszych kierowców w poszczególnych klasach były firmy mieleckie Targum i Zedgum.

Automobilklub Mielecki dziękuje Dyrekcji SSE , Gminie Miejskiej Mielec, Pani Wójt Elżbiecie Wróbel i Gminie Niwiska, firmie Targum, Zedgum, Premio, Zarządowi Okręgowemu PZM w Rzeszowie, zakładowi MPGK w Mielcu, firmie REG BENZ, firmie BIBMOT, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i Kolbuszowej, strażakom z JRG – 2 Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu, strażakom ochotnikom z OSP Niwiska, Hucina, Siedlanka, Trześń, strażakom z JRG Tuszyma, OSP Cyranka, OSP Borowa. Dziękujemy sędziom z Automobilklubu Bieckiego, Automobilklubu Nowa Dęba oraz naszym sędziom i wszystkim, którzy przyczynili się do udziału w zorganizowaniu i przeprowadzeniu jubileuszowego XV Rajdu Mieleckiego. Dziękujemy mediom za nagłaśnianie i relacjonowanie przebiegu naszej imprezy.

Wszystkim dziękujemy, dziękujemy naszym kibicom za bezpieczne i godne zachowanie na całej trasie naszych zawodów, jeszcze raz wielkie dzięki.