Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Prezentacja szkół w Gminie Radomyśl Wielki

foto -Prezentacja szkół w Gminie Radomyśl Wielki
2008-06-15

15 czerwca 2008 w Szkole Podstawowej w Rudzie zorganizowano Gminny przegląd i prezentację szkół. Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa w Rudzie przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Radomyślu Wielkim.

Na tą uroczystość przybył burmistrz Radomyśla Wielkiego Pan Rybiński, Przewodniczący Rady Gminy, Dyrektor Ośrodka Kultury wraz z liczną grupą osób i działaczy Gminy Radomyśl Wielki. Program niedzielnego przeglądu miał ciekawy i bogaty program artystyczny. Prezentowano dorobek każdej szkoły, były występy taneczne i artystyczne grup dziecięcych.

Jedną z atrakcji niedzielnego popołudnia był pokaz ratownictwa i udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Ratowników Drogowych z Automobilklubu Mieleckiego. Zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, pokazali jak należy postępować w razie wypadku w którym są osoby ranne i poszkodowane. Zorganizowano symulację wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów. Przedstawiono i omówiono zachowanie się osoby lub grupy osób gdy obok nas osoba straci przytomność, jak prawidłowo wezwać pogotowie. Można było sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy na fantomie, wykonać sztuczne oddychanie i masaż serca pod fachowym okiem instruktora ratownictwa Michała Polaka i ratownika Krzysztofa Dobosza.

W ćwiczeniach i pokazach pomagali im Kamil Chmaj, Dariusz Kużdżał, Mateusz Stanisławski i Aleksander Gawron. Młode matki i przyszłe matki miały możliwość wykonać kilka ćwiczeń na fantomie dziecku. Pokazy i ćwiczenia ratujące życie miały duże zainteresowanie wśród przybyłych osób. Mimo chwilowo padającego deszczu mieszkańcy Rudy ćwiczyli i słuchali informacji o potrzebie ratowania życia ludzkiego.