Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Kolejny Turniej feryjny w Szkole Podstawowej w Przecłwiu.

foto -Kolejny Turniej feryjny w Szkole Podstawowej w Przecłwiu.
2016-03-21

Tegoroczne ferie zimowe trudno nazwać zimowymi. Panująca dodatnia temperatura i brak śniegu to ta jak w okresie wiosennym lub letnim. W tej szkole dzieci nie mogą się nudzić. Na brak zajęć podczas zimowej przerwy nie mogą narzekać. Jednym z podstawowych elementów doskonalenia i utrwalania przepisów ruchu drogowego, techniki udzielania pomocy oraz doskonalenie jazdy na rowerze jest turniej feryjny. Zawsze pomocny i wywołujący pewne zdenerwowanie wśród jego uczestników. Kilka drużyn szkolnych z Gminy Przecław oraz gimnazjaliści byli uczestnikami dobrej i wspólnej zabawy turniejowej z nagrodami.

Patronat objął Burmistrz Przecławia Pan Ryszard Wolanin. Wspólnie z Automobilklubem Mieleckim i Sekcją Ratowników Drogowych można było sprawnie i ciekawie przeprowadzić rozgrywki turniejowe.

Najlepszą drużyną Turnieju została Szkoła Podstawowa z Przecławia, drugą drużyną to Szkoła Podstawowa w Łączkach Brzeskich a trzecie miejsce przypadło dla Szkoły Podstawowej w Tuszymie. W grupie blisko trzydziestoosobowej najlepiej zaprezentowali się Paweł Lelek i Alicja Hasek z Przecławia, Jakub Kilian z Kiełkowa i Bartłomiej Tąporowski z Łączek Brzeskich. W śród gimnazjalistów byli: Wojciech Marucha, Wiktor Wojtaszek i Julia Słomba.

Organizatorzy Turnieju zadbali o wszystkich uczestników nagradzając ich dyplomami i nagrodami rzeczowymi. W imieniu Zarządu Automobilklubu Mieleckiego dziękujemy Dyrekcji Szkoły, koledze Piotrkowi Sułkowi i Panu Burmistrzowi miasta Przecławia za wsparcie tak cennej inicjatywy poprawiającej bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej.