Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Trwa rywalizacja turniejowa BRD w Gminach Powiatu Mieleckiego.

foto -Trwa rywalizacja turniejowa BRD w Gminach Powiatu Mieleckiego.
2016-04-15

Jako jedna z pierwszych Gmin wystartowała Gmina Wiejska Mielec po przepustki na Turniej Powiatowy. Do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość szkół podstawowych bo aż osiem drużyn szkolnych i dwie drużyny gimnazjalne. Zespół Szkół w Woli Mieleckiej to coroczny gospodarz eliminacji Gminnych pod patronatem Wójta Gminy Mielec Józefa Piątka. Współorganizatorami turnieju jest także Automobilklub Mielecki.

Tegoroczne zmagania turniejowe dzieci i młodzieży pozwoliły wyłonić najlepszych z najlepszych. Awans i reprezentowanie Gminy w Powiatowym Turnieju BRD uzyskały Szkoły Podstawowe w Złotnikach i Podleszanach. Gimnazjalistów reprezentować będą uczniowie z Gimnazjum w Woli Mieleckiej. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się dobrą wiedzą z przepisów ruchu drogowego, rozwiązać poprawnie skrzyżowania, zaprezentować dobrą i poprawną jazdą na rowerowym torze przeszkód.

Najlepiej wypały uczennice Natalia Duszkiewicz, Patrycja Zięba oraz ich szkolni koledzy Mateusz Latawiec i Paweł Soja ze Szkoły Podstawowej w Złotnikach. Druga drużyna która będzie walczyła o przepustkę do Turnieju Wojewódzkiego to uczennice Julia Mroczek, Oliwia Koterba oraz koledzy Szymon Florek i Bartek Mroczka ze Szkoły w Podleszanach. W grupie starszej czyli gimnazjalnej na eliminacje powiatowe pojadą uczniowie z Gimnazjum w Woli Mieleckiej Piotr Wrażeń, Tomasz Bernat i Konrad Łysoń. Najlepszymi uczestnikami Turnieju zostali Dariusz Krakowski z Rydzowa, Julia Mroczek z Podleszan i Mateusz Latawiec ze Złotnik. Wśród gimnazjalistów najlepszymi okazali się Anna Szumacher z Chorzelowa oraz Konrad Łysoń z Woli Mieleckiej.

Udział w podsumowaniu, wręczaniu pamiątkowych dyplomów i nagród rzeczowych uczestniczył Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Dyrektor Zespołu Szkół Pani Małgorzata Jastrząb, Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski, Bonifacy Jakubowski i Bogusław Durej.