Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Szkoła Podstawowa z Siedlanki najlepsza w Turnieju Gminnym BRD.

foto -Szkoła Podstawowa z Siedlanki najlepsza w Turnieju Gminnym BRD.
2016-04-16

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Przyłęku 13 kwietnia odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego "Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016" dla szkół podstawowych i gimnazjów. Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz Finał wojewódzki. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego, kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego oraz umiejętność niesienia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Gminne eliminacje składały się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej młodzież musiała wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy. Umiejętności praktyczne pierwszej pomocy odbywały się pod czujnym okiem Mistrzyni Polski w Ratownictwie Drogowym Weroniki Czerwińskiej oraz pielęgniarki dyplomowanej członkini Automobilklubu Mieleckiego Marii Wilk.

W drugiej części turnieju młodzi ludzie przystąpili do jazdy sprawnościowej rowerem po torze przeszkód. Ich umiejętności praktyczne oceniali panowie Bonifacy Jakubowski i Bogdan Durej. Sędzią Głównym był prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski.

Zwycięzcą tegorocznego gminnego Turnieju BRD została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siedlance w następującym składzie: Brygida Plis, Martyna Grabiec, Maksymilian Gacek i Konrad Magda. Natomiast uczennice Wiktoria Opalińska, Wioleta Gancarczyk i Emila Ofiara z klasy I Gimnazjum w Niwiskach będą brały udział w Turnieju Powiatowym BRD w Weryni.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować Gminę Niwiska 28 kwietnia na Powiatowym Turnieju BRD w Weryni.