Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

W deszczu, słońcu i znowu w deszczu walczyli kierowcy KJS-u Targum w Niwiskich.

foto -W deszczu, słońcu i znowu w deszczu walczyli kierowcy KJS-u Targum w Niwiskich.
2016-05-11

Od kilku już lat trwa dobra współpraca Automobilklubu Mieleckiego z gminą Niwiska. Zaowocowała kolejną konkursową jazdą samochodem na malowniczych drogach tej gminy. Impreza jest bardzo popularna wśród kierowców w regionie. Dużo więcej chętnych niż miejsc na liście zgłoszeń.

KJS TARGUM o Puchar Wójta Gminy Niwiska to II Runda Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM odbył się w niedzielę 8 maja na trzech dobrze znanych odcinkach: od Trześni w kierunku Siedlanki na szybkich zjazdach, w Hucinie obok stadionu z dojazdem do Niwisk przez wzniesienie z wymagającymi zakrętami. Padający deszcz utrudniał warunki zawodów, drogi zrobiły się śliskie. Kilka załóg wypadło z trasy, jeśli to było możliwe to zazwyczaj przy pomocy kibiców wracali do rywalizacji lub zostawali do końca imprezy. W wielu miejscach na mokrej trasie fani motoryzacji pojawiali się i pomagali zagubionym kierowcom. Jazda w deszczu wymagała od kierowców dużej koncentracji, mały błąd kończył się w rowie lub na orance.

Dla licznej grupy fanów motoryzacji było to faktycznie ciekawe widowisko. Na takie „atrakcje” właśnie wyczekiwali.Rajd-Targum-Niwiska-2016-Klas-wynik-oficjalne [pdf]


Rajd-Targum-Niwiska-2016-generalka [pdf]

Organizatorem imprezy był Automobilklub Mielecki przy wsparciu miejscowego samorządu. Logistycznie imprezę obsługiwały miejscowe jednostki OSP z Niwisk, Siedlanki, Huciny i Trześni. Patronat honorowy objął poseł RP ziemi kolbuszowskiej Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz Wójt Gminy Niwiska Elżbieta Wróbel.

W końcowej rywalizacji w najliczniej obsadzonej klasie Fiat najlepiej pojechali Florkiewicz Adam i Panek Dariusz z Dębicy. Na miejscu drugim załoga z AK Bieckiego Przywara Dominik z pilotką Aleksandrą Piekarską. Trzecie miejsce przypadło załodze ze Stalowej Woli Andrzej Gromadzki i Kamil Rzękeć.

W klasie do 1400 cm kolejność była następująca: Słomka Mateusz i Sebastian Urbaniec z AK Południowy, Wronkiewicz Jacek i Orliński Wiesław z AK Bieckiego, Skroban Marcin i Wagner Jakub z Biłgoraja.

Klasę do 1600 cm wygrała załoga JKMiRD Przemysław Pomprowicz i Daniel Sokołowski. Łukasz Sawicki z Mirosław Wieczorek z Automobilklubu Galicyjskiego dojechali na drugim miejscu, natomiast Mateusz Brej z Adrianem Moszczykiem z Biecza byli trzeci.

O punkty w klasie do 2000 walczyli Michał Podsiadło i Patryk Kielar z Kielc zajmując pierwsze miejsce, drugie przypadło dla załogi Paweł Biały, Tomasz Biały z Rzeszowa. Trzecie miejsce zajęła załoga Grzegorz Ważny i Mateusz Czekaj z AK Chełmskiego.

W najmocniejszej klasie rywalizowały załogi mieleckie, Mariusz Zieliński z pilotem Ryszardem Chlebowskim, Sebastian Leśniak z Krzysztofem Tomeckim, Marek Grzelak z Dominikiem Letniowskim i Jacek Popiołek z Marcinem Majerskim.

Klasę wygrała Załoga Zieliński-Chlebowski przed Leśniak-Tomecki. Trzecie miejsce przypadło załodze Kudłacz Szerszeń z AK Stomil Dębica.

Klasa „Gość” rządziła się swoimi prawami, jej wyniki nie są brane do rywalizacji mistrzowskiej. Kolejność miejsc taka sama jak na liście startowej: Maciej Wojdyło i Rafał Dziura, Hubert Janów i Natalia Kalandyk z Automobilklubu Rzeszowskiego, trzecie miejsce dla załogi Klaudiusz Such i Alina Such z Automobilklubu Wielkopolskiego.

W klasyfikacji Generalnej dwa pierwsze miejsca przypadły załogom z Automobilklubu Mieleckiego, Mariusz Zieliński, Ryszard Chlebowski oraz Sebastian Leśniak z Krzysztofem Tomeckim. Trzecią załogą w klasyfikacji Generalnej została załoga Pomprowicz – Sokołowski.

Dla najlepszych załóg organizatorzy przygotowali okazałe pamiątkowe puchary ufundowane przez posła RP Zbigniewa Chmielowca, Wójta Gminy Niwiska Elżbietę Wróbel, sponsora głównego KJS – Targum firmę TARGUM, ZEDGUM panów Edwarda Zielińskiego i Piotra Roga oraz Automobilklub Mielecki. Wręczenia pucharów w imieniu pana posła Zbigniewa Chmielowca i Wójta Elżbiety Wróbel dokonał przedstawiciel Gminy Niwiska pan Kazimierz Kwaśnik, Dyrektor KJS Mateusz Machnik oraz Grzegorz Stryjski prezes Automobilklubu Mieleckiego.

W imieniu organizatorów KJS Targum o Puchar Wójta Gminy Niwiska serdecznie dziękujemy fundatorom pucharów, panu posłowi RP Zbigniewowi Chmielowcowi, dziękujemy władzom samorządowym powiatu kolbuszowskiego, władzom Gminy Niwiska, strażakom z OSP Siedlanka, OSP Trześń, OSP Hucina i gospodarzom OSP Niwiska. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie i sprawne przeprowadzenie niedzielnych zawodów, sędziom i ratownikom drogowym Automobilklubu Mieleckiego oraz mieszkańcom Niwisk, Huciny i Trześni.

Dziękujemy kibicom, którzy w strugach deszczu obserwowali zmagania kierowców i starali się pomóc w sytuacjach nadzwyczajnych.