Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

Mamy Wicemistrzostwo Polski. Automobilklub Mielecki drugim Klubem Mistrzostw.

foto -Mamy Wicemistrzostwo Polski. Automobilklub Mielecki drugim Klubem Mistrzostw.
2016-09-25

XVI Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych PZM II miejsce w klasyfikacji załóg wywalczyła załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie Weronika Czerwińska i Mateusz Machnik.
Tym samym zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski Ratowników Drogowych PZM w 2016 roku.
W klasyfikacji klubowej nasze dwie załogi Czerwińska – Machnik oraz Jacek Kusek i Grzegorz Skowron uplasowali się na drugim miejscu. Komisja sędziowska oceniająca i punktująca wszystkie startujące załogi wybrała najlepszą Ratowniczkę Mistrzostw, została nią Weronika Czerwińska z Mielca.

Wyniki XVI Mistrzostw Polski Ratowników Drogowych.

Klasyfikacja załóg [pdf]

Klasyfikacja klubów [pdf]

Klasyfikacja okregów [pdf]


 

Minęło zaledwie trzy lata od wywalczenia tytułu Mistrza Polski w Ratownictwie Drogowym a ratownicy z Automobilklubu Mieleckiego pokazali gdzie ich miejsce w "szeregu" na XVI Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych PZM w Toruniu. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Mundurowy Klub Motorowy Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Toruniu. Komandorem Mistrzostw był Wiesław Szymanek. Biuro Mistrzostw mieściło się Centrum Konferencyjnym hotelu DAGLEZJA w Przysieku k/Torunia. Do Mistrzostw Polski zostało zgłoszonych 24 dwuosobowe zespoły. Okręg Rzeszowski reprezentowało pięć drużyn, w tym dwie z Automobilklubu Mieleckiego, jedna z Automobilklubu Rzeszowskiego i dwie z klubu w Kolbuszowej.

Organizatorzy Mistrzostw przyznali okolicznościowe puchary za najlepiej wykonane zadania ratownicze na pozorowanych wypadkach. I tu też zostały wyróżnione nasze dwie startujące załogi. Jak widać nasi ratownicy byli bardzo dobrze przygotowani do rywalizacji z najlepszymi. Jako Okręg Rzeszowski Polskiego Związku Motorowego w skali innych Okręgów w kraju wypadł doskonale zdobywając II miejsce w klasyfikacji Okręgów PZM (Weronika Czerwińska i Mateusz Machnik oraz Mariusz Przywara i Piotr Wójcikiewicz z Automobilklubu Rzeszowskiego). Cieszy nas niezmiernie, że po trzech pracowitych latach mamy w Automobilklubie Mieleckim ratowników, Wicemistrzów Polski.

Nie byłoby wyników, odpowiedniego szkolenia, dobrej współpracy, gdyby nie pomoc władz samorządowych Gminy Miejskiej Mielec, Powiatu Mieleckiego oraz wsparcia ze strony firm TARGUM, ZEDGUM i BIBMOT. Dziękujemy i czekamy na więcej.

Starostwo Powiatu Mieleckiego
Urząd Miasta Mielca
Komenda Powiatowa Policji w  Mielcu
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu
Targum Sp. z o.o. serwisy opon
ELROB Regały Reklama
ZEDGUM autoryzowany serwis PREMIO, stacja obsług
REG BENZ  Spółka z ograniczoną odpowiedzialności
P.W. BIBMOT BIK Sp. J.
BASCO 2 sp. z o.o. sp.k.
CZAKRAM Jacek Okoński Sp. J. kompleksowe usługi
OSP Tuszyma
Zespół Szkół Technicznych w  Mielcu
"GAŚNICA" - Autoryzowany Zakład Napraw i Konserw
AC Części
Retro
MKT Swerwis - autosalon, serwis Skoda, VW, KIA