2017-01-28 25 WOŚP w Mielcu

ALT 25 WOŚP w Mielcu

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2017 roku zagrał dla dzieci i seniorów, dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Hufiec ZHP Mielec od wielu już lat gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku nie mogło być inaczej. Sztab liczył stu wolontariuszy, którzy kwestowali na terenie Mielca i powiatu mieleckiego. Wolontariusze mieleckiego sztabu WOŚP to przede wszystkim mielecka młodzież i to nie tylko ta wywodząca się z harcerskich szeregów, ale również uczniowie mieleckich szkół gimnazjalnych i szkół średnich. Grała również młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu. Ciekawym akcentem wolontariatu była grupa wolontariuszy mieleckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz Fundacji Animals Mielec, która zbierała pieniądze dla WOŚP wspólnie z psami z mieleckiego schroniska. Chcieli przy okazji zwrócić uwagę mielczan na problem bezdomnych zwierząt.

Sztab 25. Finału WOŚP mieścił się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Tam też również odbywały się finałowe imprezy. Był szereg licytacji gadżetów, karnetów i upominków. Z kolei występy artystyczne rozpoczęli najmłodsi mielczanie – koncert przedszkolaków przyciągnęły wielu widzów – rodziców młodych artystów. Dla WOŚP zagrali także: Big Band Mielec, Cantica Romanza, The Human Trip, a na koniec krakowski zespół GRAVITY.W holu Samorządowego Centrum Kultury Automobilklub Mielecki wystawił i udostępnił symulator jazdy. Był to pomysł trafiony, cieszący się dużym powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych ale i tych wytrawnych kierowców. Taka próba jazdy w różnych warunkach dawała pewne poczucie i swobodę za kierownicą. Przecież to tylko symulator, a jak trzeba się dobrze napracować i poćwiczyć – takie właśnie słowa padały z ust ćwiczących.

O godzinie 20,00 wypuszczono różnokolorowe baloniki zamiast tradycyjnego światełka do nieba. Zbierane środki pieniężna wciąż były liczone. Finalna kwota to prawie 91 000 zł. Brawo Mielec i jego mieszkańcy.