2017-01-28 25 WOŚP Przecław

ALT 25 WOŚP Przecław

Tradycyjnie w niedzielę styczniową, 15 stycznia odbył się 25 Finał WOŚP. To jednodniowa zbiórka publiczna. Miasto i Gmina Przecław po raz 4 wzięła udział w wielkim finale WOŚP, zebrała dla najmłodszych i najstarszych łącznie 14 874, 35 zł

Już od godz. 7 rano, 20 młodych ludzi, wolontariuszy kwestowało na terenie Gminy Przecław. Wolontariuszom pomagali w transporcie strażacy z jednostek OSP gminy Przecław. Od godziny 17:00 na Rynku ruszyły koncerty, pokazy i prezentacje.

Po godzinie 17:20 OSP Tuszyma i ratownicy drogowi z Automobilklubu Mieleckiego zaprezentowali pokaz ratownictwa drogowego połączony z symulacją wypadku drogowego i palącym się samochodem. Strażacy z OSP Przecław zaprezentowali działania gaśnicze podczas pożaru samochodu osobowego. W trakcie imprezy licytowane były gadżety, które sztab przecławski otrzymał z fundacji WOŚP a także przekazane specjalnie na licytację przedmioty, vouchery od firm i osób prywatnych. Zwieńczeniem finału było światełko do nieba o godzinie 20:00. W organizację 25 finału WOŚP w Przecławiu zajęły się gminne instytucje samorządowe, firma BIBMOT z Mielca oraz Automobilklub Mielecki.