Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Ogólnopolskie Eliminacje Turnieju BRD w Gminie Niwiska

foto -Ogólnopolskie Eliminacje Turnieju  BRD w Gminie Niwiska
2017-05-08

Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych uczestników ruchu drogowego 25 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Przyłęku odbył się XI Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięło udział dziewięć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazjum z terenu Gminy Niwiska. Uczestnicy walczyli o najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym, o możliwie jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód i punktację za sprawność w udzielaniu pierwszej pomocy. Zmagania uczestników nasilał również wiatr, który utrudniał przejazd po torze przeszkód.

Finalnie, sędziowie zawodów w składzie: Grzegorz Stryjski - Prezes Automobilklubu Mieleckiego, Bonifacy Jakubowski, Bogusław Durej – sędziowie Automobilklubu Mieleckiego, Maria Wilk – dyplomowana pielęgniarka, członkini Automobilklubu Mieleckiego wyłonili zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.


Pierwsze miejsce w turnieju i awans na zawody powiatowe zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Siedlance. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Trześni, trzecie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku. W kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja dziewcząt z Gimnazjum Publicznego w Niwiskach. Gratulujemy!

Dziękujemy Pani Wójt Elżbiecie Wróbel za ufundowanie nagród. Panom Grzegorzowi Stryjskiemu, Bonifacemu Jakubowskiemu, Bogdanowi Durejowi i Marii Wilk składamy serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.