Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

foto -Ogólnopolski  Młodzieżowy Turniej  Motoryzacyjny
2017-05-08

Po raz kolejny odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego młodzieży szkolnej z Powiatu Mieleckiego. Organizatorem i realizatorem tego Turnieju jest Automobilklub Mielecki wspierany przez kilka mieleckich firm i przedsiębiorstw we współpracy z szkołami ponadgimnazjalnymi. Gospodarzem tegorocznej edycji turnieju był Zespól Szkół nr 1 i V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu. Uczestnicy Turnieju zmagali się z przepisami ruchu drogowego, testami z historii motoryzacji, jazdą motorowerem po torze sprawnościowym oraz udzielaniem pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Do rywalizacji turniejowej przystąpiło dziesięć drużyn z 6 szkół ponadgimnazjalnych. Zwycięstwo w Turnieju Powiatowym to dalszy awans drużyny do Turnieju Wojewódzkiego a może i do Finału Ogólnopolskiego. Rywalizację drużynową wygrał Zespół Szkół Budowlanych z Mielca. Drużyna w składzie Mariusz Lelek, Karol Pezda i Paweł Bryg zdobyli pierwsze miejsce i awans do Turnieju Wojewódzkiego. Drugą drużyną została drużyna z ZS CKR w Rzemieniu w składzie Dawid Adamczyk, Marcin Dul i Mariusz Łaz. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna gospodarzy V LO Tomasz Labak, Szczepan Kłodowski i Marek Reguła. Najlepszym uczestnikiem Turnieju został Mikołaj Szobak z Zespołu Szkół im.prof. J.Groszkowskiego.

Zmagania turniejowe z pierwszej pomocy przedmedycznej oceniała Weronika Czerwińska i Mateusz Machnik, Mistrzowie Polski w Ratownictwie Drogowym. Najlepszej drużynie z Zespołu Szkół Budowlanych życzymy udanego startu w Turnieju Wojewódzkim oraz zakwalifikowania się do Finału Ogólnopolskiego. Puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez organizatorów Turnieju, przy wsparciu Gminy Miejskiej Mielec i firm z terenu miasta Mielca. Dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół nr 1, V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, sędziom, ratownikom drogowym i członkom Automobilklubu Mieleckiego.