2017-05-08 Turniej Powiatowy BRD Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych rozstrzygnięty.

ALT Turniej Powiatowy BRD Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych rozstrzygnięty.

Do końca ważyły się losy rozegrania Turnieju Powiatowego w Mielcu. Niesprzyjająca pogoda i złe warunki atmosferyczne spowodowały, że organizatorzy Turnieju musieli zrezygnować z najbardziej widowiskowej i emocjonującej rywalizacji, jazdy po miasteczku ruchu drogowego i rowerowym torze przeszkód. Tylko testy i pierwsza pomoc przedmedyczna zadecydowały o rozdysponowaniu i przydzieleniu pamiątkowych pucharów, dyplomów i nagród rzeczowych.

Najlepszą drużyną okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Przecławiu. To uczniowie tej szkoły będą rywalizowali z innymi na Turnieju Wojewódzkim BRD. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Łączek Brzeskich. Trzecie przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Książnicach.

Wśród sześciu drużyn gimnazjalnych najlepszą drużyną została drużyna z Gimnazjum w Przecławiu. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 2 z Mielca a trzecie Gimnazjum Publiczne w Radomyślu Wielkim. Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez Gminę Miejską Mielec, Automobilklub Mielecki i firmy wspierające działania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3, ratownikom Mieleckiego Automobilklubu, jego członkom i firmie Targum za pomoc przy organizacji Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.