Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Zieliński i Chlebowski rozjechali Puchar Burmistrza Miasta Przecławia

foto -Zieliński i Chlebowski  rozjechali  Puchar Burmistrza Miasta Przecławia
2017-05-31

Niedziela, bardzo mocne słońce, temperatura w samochodach dochodziła do 50 stopni. 37 załóg wystartowało do rywalizacji w Konkursowej Jeździe Samochodem o Puchar Burmistrza Miasta Przecławia. Od samego rana na Rynku Przecławskim dało się odczuć zwiększony zapach benzyny, to pierwsza taka impreza samochodowa w Gminie Przecław. Próby sportowe były rozgrywane w miejscowości Błonie, Wylów i na Białym Borze. O godzinie 10 samochody wyruszyły na trasę Rajdu. Miały do pokonania trzykrotne przejazdy przez te miejscowości.

Nie obyło się też bez niespodzianek. Na jednym z pierwszych podjazdów doszło do wypadku. Ucierpiał samochód, ogrodzenie ale nie załoga. Takie ryzyko jest wkalkulowane w tego typu zdarzenia. To są młodzi kierowcy, którzy pragną podnosić swoje umiejętności techniki kierowania samochodem. Nie szukają przygód i niedozwolonej jazdy po drogach czy ulicach.

Trasa była wymagająca i bardzo ciekawa. Podobała się wszystkim przybyłym załogom. Gościliśmy uczestników Rajdu z Krakowa, Bielska Białej, Myślenic, Rzeszowa, Tarnowa, Kielc, Dębicy, Krosna, Jasła i Mielca.

Rywalizacja w poszczególnych klasach i klasyfikacji generalnej o cenne sekundy trwała do samego końca. W klasie markowej Fiat zwyciężyła załoga ze Stalowej Woli Jerzy Niemiec-Tomasz Saganowski. Drugie miejsce dla załogi Florkiewicz-Panek z Dębicy, trzecie Solarz-Dubiel z Kielc. Klasę do 1400 cm wygrała załoga Wronkiewicz – Orliński z Jasła przed drugą załogą jasielską Nabożny – Rusyn. Zwycięstwo w klasie do 1600 cm wygrała załoga Opora – Mastyj z Jasła przed Grzegorzem Gunią i Mirosławem Damczykiem i Maciejem Moskalem i Wojciechem Novakiem z AK Stomil Dębica. W klasa 2000 zwycięzcami zostali Kędzior – Trznadel , przed załogą Olszewski – Patla i Dominikiem Przywarą z pilotem Aleksandrą Piekarską, wszyscy z Dębicy. Klasa najmocniejsza to klasa powyżej 2000cm. Tam prym wiedli ubiegłoroczni Mistrzowie Okręgu Podkarpackiego, członkowie Automobilklubu Mieleckiego Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski. Na drugim miejscu uplasowała się załoga z Dębicy Kaczmarek – Pasek, trzecie miejsce przypadło załodze Węgrzyn – Król z AMK Małopolski. W klasie „Gość” pojechała załoga z Krakowa Suder Jerzy i Konrad Jakubowicz.

Ostatecznie Klasyfikację Generalną i puchar Burmistrza Miasta Przecławia wywalczyła załoga z Mielca Mariusz Zieliński i Ryszard Chlebowski. Pozostawili za sobą załogi Kaczmarek – Pasek i Węgrzyn – Król.

Wręczenia pamiątkowych Pucharów dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu Pan Zenon Krawczyk oraz Dyrektor KJS Jarosław Zatoński. KJS o Puchar Burmistrza Miasta Przecławia wspierała Gmina Przecław, Urząd Miejski w Przecławiu, Automobilklub Mielecki, Firma Targum i Zedgum z Mielca, Firma BIBMOT, Firma MKT Serwis Skoda z Woli Mieleckiej, JRG OSP Przecław, JRG OSP Kiełków, JRG OSP Tuszyma, OSP Biały Bór, Samorządowy Dom Kultury w Tuszymie oraz Miejskie Centrum Kultury w Przecławiu. Działania zabezpieczające wspierała grupa młodzieżowa z klas mundurowych Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego z Mielca.

Dziękujemy mieszkańcom Gminy Przecław za dyscyplinę sportową, wyrozumiałość i przepraszamy za chwilowe utrudnienia.