Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Drużyna Gimnazjum z Przecławia trzecią drużyną Finału Wojewódzkiego BRD.

foto -Drużyna Gimnazjum z Przecławia trzecią drużyną Finału Wojewódzkiego BRD.
2017-05-31

Dnia 25 maja 2017r., przeprowadzony został Wojewódzki Finał do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Gimnazjum, na obiektach Zespołu Szkół Publicznych w Jedliczu k. Krosna. Celem Turniejów na wszystkich etapach jest popularyzowanie przepisów i zasad zarówno bezpiecznego poruszania się po drogach, jak i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie roweru jako środka transportu, rekreacji i sportu, a także inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Organizatorami Finału byli: Polski Związek Motorowy – Zarząd Okręgowy w Rzeszowie,Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie – Wydział Ruchu Drogowego,Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w: Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Gmina Jedlicze, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Automobilklub Małopolski w Krośnie.

Po uroczystym otwarciu przedmiotowego Finału rozpoczęła się rywalizacja, w której tego dnia wzięło udział łącznie 22 drużyny reprezentujące poszczególne powiaty województwa podkarpackiego. Powiat Mielecki reprezentowało Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki z Przecławia. Nasza szkoła wygrywając rywalizację na szczeblu gminnym a następnie powiatowym, przystąpiła do zmagań na szczeblu Wojewódzkim pod bacznym okiem nauczyciel tejże szkoły pana Dariusza Skrzypka

Zgodnie z Ogólnopolskim Regulaminem Turnieju rywalizacja ta składała się z części teoretycznej oraz praktycznej. Część teoretyczna miała na celu sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu przepisów o ruchu drogowym, w tym poruszania się przez skrzyżowania. W części praktycznej uczestnicy zmagań mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na rowerowym torze przeszkód oraz stacjonarnym miasteczku ruchu drogowego. Ponadto drużyny musiały wykazać się znajomością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ostatecznie po podsumowaniu i podliczeniu punktów ze wszystkich przeprowadzonych konkurencji w klasyfikacji drużynowej na podium uplasowały się następujące drużyny:

I miejsce   – Publiczne Gimnazjum w Czarnej k/Dębicy,

II miejsce  – Publiczne Gimnazjum w Hucie Krzeszowskiej,

III miejsce – Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Przecławiu.


  Drużyna Gimnazjum im. Ks. Jerzego Popiełuszki w składzie: Kwaśniowski Jakub, Jemioło Mateusz, Wojtaszek Wiktor reprezentując powiat Mielecki i zajmując III miejsce w Województwie Podkarpackim otrzymała pamiątkowy puchar, dyplomy oraz cenne nagrody.

Indywidualnie wszyscy nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej dziesiątce otrzymując kolejno 7,8,9 miejsce. Wynik drużyny, naszych uczniów i opiekuna pana Dariusza Skrzypka jest najlepszym w historii startów naszej szkoły.

Oby takich chwil było jak najwięcej. Dobra praca, współpraca z uczniami przynosi widoczne efekty.