2017-06-14 Zabytkowe samochody, motorowery, rowery i koncert Stockingera. Mielecki piknik w stylu II RP.

ALT Zabytkowe samochody, motorowery, rowery i koncert Stockingera. Mielecki piknik w stylu II RP.

Samorządowe Centrum Kultury przygotowało czerwcową imprezę na mieleckim Rynku. Liczne atrakcje dla rodzin, wystawa pojazdów zabytkowych przez Automobilklub Mielecki, zabytkowe rowery, konkurs fryzur z lat 20 i 30 oraz koncerty: Di Galitzyaner Klezmorium, Boba Jazz Band a w finale występ Tomasza Stockingera.

To już kolejna impreza na mieleckim Rynku z myślą o wspomnieniach z czasów II Rzeczypospolitej. Na scenie odbył się występ krakowskiego zespołu klezmerskiego „Di Galitzyaner Klezmorium” i  zespołu Boba Jazz Band. Ponadto na mielczan czekała wystawa modeli samochodów, motocykli i motorowerów z lat 20-40-tych XX wieku. Wystawa zorganizowana została przez odradzającą się sekcję miłośników starych pojazdów Automobilklubu Mieleckiego. Licznie odwiedzający mielczanie mogli sięgać pamięcią w czas kiedy takimi pojazdami przemieszczali się w różne zakątki naszego kraju. Były też programy dedykowane dla dzieci, animacje aktorów i szczudlarzy w stylizacjach z tamtej epoki.


Wyjątkowy dzień zakończył koncert Tomasza Stockingera w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego.