Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Górskie Mistrzostwa Polski w Korczynie.

foto -Górskie Mistrzostwa Polski w Korczynie.
2008-10-24

Już po raz piąty od 26 do 28 września 2008 roku na trasie pomiędzy miejscowościami Korczyna - Czarnorzeki został rozegrany V Wyścig Górski "Prządki 2008" jako XI i XII runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Organizatorem był Automobilklub Małopolski w Krośnie, Polski Związek Motorowy i Gmina Korczyna. Trasa wyścigu liczyła 4540 metry, różnica wzniesień to 153 metry, średni wznios trasy 3,35 % gdzie ilość zakrętów prawych wynosiła 11 a lewych 9. Szerokość trasy od 6 do 8 metrów. Zawodnicy startowali z Rynku w Korczynie a meta była w rejonie rezerwatu "Prządki".

Korczyna to miasteczko o nieregularnej zbudowane, leży w dolinie 279 metr. nad powierzchnią morza; dolina ta otoczona jest lesistymi górami, wznoszącymi się od zachodu i wschodu do 340, a od południa do 495 metrów. Od południa roztacza się obszerna równina. Korczyna graniczy od wschodu z Kombornią, od południa z Krościenkiem , od zachodu z Odrzykoniem i w pewnej części z Białobrzegami, a od północy z Czarnorzekami i w małej części z Węglówką. Już po raz piąty od 26 do 28 września 2008 roku na trasie pomiędzy miejscowościami Korczyna - Czarnorzeki został rozegrany V Wyścig Górski "Prządki 2008" jako XI i XII runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Organizatorem był Automobilklub Małopolski w Krośnie, Polski Związek Motorowy i Gmina Korczyna. Trasa wyścigu liczyła 4540 metry, różnica wzniesień to 153 metry, średni wznios trasy 3,35 % gdzie ilość zakrętów prawych wynosiła 11 a lewych 9. Szerokość trasy od 6 do 8 metrów. Zawodnicy startowali z Rynku w Korczynie a meta była w rejonie rezerwatu "Prządki".

Do V Wyścigu Górskiego zgłoszonych było 70 zawodników z całej Polski. Wystartowało w zawodach 64 najlepszych załóg, ukończyło 59 a niesklasyfikowano 5 załogi. Duży wkład w sprawny przebieg Rajdu Górskiego mięli sędziowie i ratownicy Mieleckiego Automobilklubu. Jakubowski Bonifacy, Zatoński Jarosław i Przemysław, Dobosz Krzysztof, Chmaj Kamil, Kużdżał Dariusz i Stryjski Grzegorz pełnili obowiązki sędziego na Punktach Obserwacyjnych mając bezpośrednią łączność z Centrum Kierowania Wyścigiem. Jest to duża odpowiedzialność na pewnym odcinku przejazdu. Pędzące samochody zawodników na trasie pod górę oraz duża ilość różnorodnych zakrętów i liczne rzesze kibiców to codzienność na tego typu rajdach. Rajdy Górskie w Korczynie cieszą się olbrzymim zainteresowaniem samych zawodników jak i kibiców. Panująca pogoda też była naszym sprzymierzeńcem.