Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozpoczęte.

foto -Turnieje Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozpoczęte.
2018-03-31

Wiosna za oknem a śnieg jeszcze nie stopniał. Dla dzieci i młodzieży to sygnał, że czas na rywalizację turniejową w ramach Ogólnopolskich Eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W przedostatnią sobotę marca zostały rozegrane miejskie eliminacje Turnieju BRD Szkół Podstawowych w Mielcu. Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 8.

Jak co roku Dyrekcja i nauczyciele tej szkoły bardzo dobrze przygotowali i zorganizowali eliminacje turniejowe. Przy dobrej współpracy z Automobilklubem Mieleckim oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Przy ocenianiu umiejętności jazdy na rowerze uczestników Turnieju pracowali sędziowie Automobilklubu Mieleckiego Jarosław Zatoński, Damian Kilian, Bonifacy Jakubowski, Andrzej Kołodziejczyk. Sędzią Głównym Turnieju był Grzegorz Stryjski Prezes Automobilklubu, przy pomocy specjalistów z policji w osobach sierżanta sztabowego Łukasza Węgrzyna i Jacka Biesia.

W grupie wiekowej 10 do 12 lat Szkół Podstawowych pierwsze miejsce i awans do Turnieju Powiatowego wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie miejsce w Turnieju zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3. Wszystkie trzy drużyny zakwalifikowały się do Turnieju Powiatowego.

W kategorii drużyn starszych czyli gimnazjalnych pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 7, drugie miejsce i awans do Turnieju Powiatowego przypadło Szkole Podstawowej nr 8. Trzecie miejsce i awans do Turnieju Powiatowego dla Szkoły Podstawowej nr 13. Eliminacje Turnieju Powiatowego odbędą się 12 maja bieżącego roku, gospodarzem będzie Szkoła Podstawowa nr 3 w Mielcu.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorowi panu Jackowi Wiśniewskiemu, pani Marcie Błachowicz za opiekę, zaangażowanie się w przygotowanie corocznej oprawy turniejowej.

Dziękujemy także innym osobom zaangażowanym w przygotowaniu turnieju. Dziękuję sędziom z Automobilklubu Mieleckiego oraz funkcjonariuszom policji, panu Łukaszowi i Jackowi.
Grzegorz Stryjski Prezes Automobilklubu Mieleckiego.

Starostwo Powiatu Mieleckiego
Urząd Miasta Mielca
Komenda Powiatowa Policji w  Mielcu
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu
Targum Sp. z o.o. serwisy opon
ELROB Regały Reklama
ZEDGUM autoryzowany serwis PREMIO, stacja obsług
REG BENZ  Spółka z ograniczoną odpowiedzialności
P.W. BIBMOT BIK Sp. J.
BASCO 2 sp. z o.o. sp.k.
CZAKRAM Jacek Okoński Sp. J. kompleksowe usługi
OSP Tuszyma
Zespół Szkół Technicznych w  Mielcu
"GAŚNICA" - Autoryzowany Zakład Napraw i Konserw
AC Części
Retro
MKT Swerwis - autosalon, serwis Skoda, VW, KIA