Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

45 lecie Automobilklubu Mieleckiego

foto -45 lecie Automobilklubu Mieleckiego
2018-06-21

Uroczystą galą z wręczeniem pamiątkowych statuetek, dyplomów i grawertonów Automobilklub Mielecki podsumował swoją 45-letnią działalność. W spotkaniu udział wzięli nie tylko członkowie klubu, ale także liczni przyjaciele stowarzyszenia, którzy wspierają jego działalność. Gala odbyła się 15 czerwca 2018 r w Sali Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Członkowie i sympatycy Automobilklubu Mieleckiego spotkali się na uroczystej gali 45-lecia istnienia tego stowarzyszenia. Wydarzenie było okazją do wręczenia wielu odznaczeń Polskiego Związku Motorowego i podziękowań samego Automobilklubu. - To czołowe stowarzyszenie w naszej organizacji – podkreślił Jan Jędrzejko, wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie. Mielecki Klub Sportów Samochodowych założony został 11 maja 1973 r. Od samego początku klub organizował imprezy samochodowe – m.in. Konkursowe Jazdy Samochodów czy turnieje na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ostatnich latach klub jest organizatorem rajdu dookoła strefy, zlotu pojazdów zabytkowych czy szkoleń z udzielania pierwszej pomocy.

45 lecie Automobilklubu Mieleckiego.

Uroczystą galą z wręczeniem pamiątkowych statuetek, dyplomów i grawertonów Automobilklub Mielecki podsumował swoją 45-letnią działalność. W spotkaniu udział wzięli nie tylko członkowie klubu, ale także liczni przyjaciele stowarzyszenia, którzy wspierają jego działalność. Gala odbyła się 15 czerwca 2018 r w Sali Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Członkowie i sympatycy Automobilklubu Mieleckiego spotkali się na uroczystej gali 45-lecia istnienia tego stowarzyszenia. Wydarzenie było okazją do wręczenia wielu odznaczeń Polskiego Związku Motorowego i podziękowań samego Automobilklubu. - To czołowe stowarzyszenie w naszej organizacji – podkreślił Jan Jędrzejko, wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie. Mielecki Klub Sportów Samochodowych założony został 11 maja 1973 r. Od samego początku klub organizował imprezy samochodowe – m.in. Konkursowe Jazdy Samochodów czy turnieje na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. W ostatnich latach klub jest organizatorem rajdu dookoła strefy, zlotu pojazdów zabytkowych czy szkoleń z udzielania pierwszej pomocy.

To wszystko, co każdego roku udaje nam się organizować jest zasługą wszystkich członków. Jestem reprezentantem tego Automobilklubu, ale za moimi plecami jest około 250 innych osób – mamy sędziów, ratowników, członków wspierających. To jest nasz Automobilklub Mielecki - powiedział jego prezes Grzegorz Stryjski. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają i pomagają w codziennej działalności jak również przy organizacji tak wielu imprez. Wszystkie te wydarzenia są dla nas niezwykle ważne i naprawdę potrzebne dla społeczności Mielca – dodawał.

Słowa uznania pod adresem członków Automobilklubu Mieleckiego skierował m.in. Zbigniew Tymuła, starosta powiatu mieleckiego. - To już 45 lat waszej pięknej pracy dla drugiego człowieka. Każdy z nas w swoim życiu ma jakąś pasję – wy macie pasję w nauce młodych, jak bezpiecznie przejść przez życie, zachować się w razie zagrożenia – powiedział. Starosta dodał też, że jego marzeniem jest zapisać się do Automobilklubu Mieleckiego. Na razie nie mam tyle czasu, a nie chcę się zapisać tylko po to, żeby być. Jestem jednak dumny z tych osób, które tak dużo pracy, nie mówiąc już o pieniądzach, włożyli w to, by pokazać chociażby jak kiedyś wyglądała motoryzacja – dodał.

45 lat działalności Automobilklubu Mieleckiego to także karty historii zapisane w Automobilklubie Rzeszowskim – powiedział Jan Jędrzejko, wiceprezes Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie. Gdyby tak zestawić wszystkich członków Automobilklubu Mieleckiego to uzbierałoby się cztery pokolenia. To jest wielopokoleniowe środowisko i to jest istota tego działania. To czołowe stowarzyszenie w naszej organizacji – podkreślił Jędrzejko składając przy okazji również życzenia dla tutejszego Automobilklubu. Dobrze by było zorganizować w Mielcu finały wojewódzkie, a może później także krajowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do tego potrzebne jest jednak miasteczko ruchu drogowego – powiedział Jan Jędrzejko życząc jego powstania. Myślę, że macie możliwości wybudowania miasteczka ruchu drogowego takiego na jakie zasługuje Automobilklub Mielecki. Postęp techniczny jest duży więc i miasteczko niech będzie na miarę XXI wieku. Zdaniem wiceprezesa Zarządu Okręgowego PZM w Rzeszowie Mielec mógłby zostać także gospodarzem rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Tego serdecznie Wam życzę.

Uroczysta gala z okazji 45-lecia Automobilklubu Mieleckiego była okazją do wręczenia licznych odznaczeń i podziękowań zarówno dla członków stowarzyszenia, jak i osób, które wspierają jego działalność. Złotą Odznakę Honorową PZM otrzymali: Kazimierz Bik, Stanisław Bik, Bogusław Durej i Edward Zieliński. Srebrną Odznakę Honorową PZM otrzymali: Mariusz Barnaś, Konrad Bożek, Ryszard Chlebowski, Piotr Sułek i Elżbieta Wróbel wójt Gminy Niwiska. Brązową Odznakę Honorową PZM otrzymali: Jakub Aleksandrowicz, Tadeusz Bąk, Grzegorz Kawa, Zbigniew Kmieć, Sebastian Leśniak, Rafał Marcińczak, Aleksandra Popera.

Wręczono też podziękowania z okazji 45-lecia działalności za współpracę w rozwój sportów samochodowych. Te wyróżnienia trafiły do Zbigniewa Tymuły, starosty mieleckiego, Fryderyka Kapinosa, pełniącego obowiązki prezydenta Mielca, Jana Myśliwca, byłego wiceprezydenta, Andrzeja Głaza, wójta Gminy Tuszów Narodowy, Józefa Piątka, wójta Gminy Mielec oraz Ryszarda Wolanina, burmistrza Przecławia.

Podobne podziękowania za upowszechnianie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego trafiły z kolei do Jacka Juwy, komendanta mieleckiej policji, Stanisława Rączki, komendanta mieleckiej straży pożarnej, Franciszka Augustyna, prezesa OSP w Mielcu oraz Zenona Krawczyka, prezes gminnego OSP w Przecławiu.

Podziękowania za współpracę i organizację turniejów BRD i motoryzacyjnych, rozwój sportów motorowych i pojazdów zabytkowych otrzymali: Marek Ożga, dyrektor WORD w Tarnobrzegu, Janusz Stachowicz, dyrektor WORD w Rzeszowie, Marek Bąbała, prezes MPGK w Mielcu oraz Janusz Soboń i Ryszard Muzyczka, dyrektorzy Kirchhoff Polska.

Podziękowania za współpracę i wspieranie sportów samochodowych otrzymały także mieleckie firmy: TARGUM, BIBMOT, MKT Skoda i REG BENZ, włączające się w działalność Automobilklubu Mieleckiego.

Na tym nie koniec podziękowań i gratulacji.

Podziękowania za współpracę organizacyjną, kulturalną oraz sportową otrzymali: Joanna Kruszyńska, dyrektor SCK w Mielcu, Andrzej Jędrychowski, dyrektor MOSiR oraz Wiesław Lipiński z Klubu Strzeleckiego Mielec. Podziękowania trafiły także do Krzysztofa Ślęzaka, dyrektora ARP, Arkadiusza Misiaka, komendanta straży miejskiej. Podziękowania otrzymali także dyrektorzy mieleckich szkół współpracujący z Automobilklubem Mieleckim, Adam Jastrząb dyrektor SP nr 3, Kazimierz Śpiewak dyrektor ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu, Jacek Wiśniewski dyrektor ZSO nr 1 oraz Mariusz Wojciechowski dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

Szczególne słowa uznania i podziękowania popłynęły do członków Automobilklubu Mieleckiego. Bez Waszej pomocy i wsparcia nie byłoby możliwości świętowania 45 lecia działalności naszego Klubu podsumował prezes Grzegorz Stryjski.

 

fot: Kacper Strykowski-hej.mielec.pl, Tomasz Koczur