Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

VIII RAJD MIELECKI

foto -VIII    RAJD   MIELECKI
2008-10-24

07.09.2008 rTo już ósmy raz na terenie naszego miasta i okolic rozgrywane były zawody samochodowe w ramach Mistrzostw Okręgu Podkarpackiego jako VIII Rajd Mielecki. Pierwsza powakacyjna niedziela września była okazją do sprawdzenia swoich umiejętności za kierownicą. Organizatorem Konkursowej Jazdy Samochodem był Automobilklub Mielecki. W tegorocznym Rajdzie Mieleckim uczestniczyło 27 załóg z Polski Południowo – Wschodniej. Zawodnicy mieli do pokonania 80 kilometrów trasy w tym musieli odbyć 10 prób sprawnościowych.

p>Tegoroczne próby wyznaczone zostały w kilku nowych punktach naszego miasta. Za zgodą Firmy CARGO mogli zawodnicy sprawdzać swoje umiejętności na lotnisku oraz na nowej powstającej ulicy Podleśnej na Osiedlu Rzochów. Pan Prezes Klonowski z Agencji Rozwoju Regionalnego MARR bardzo dobrze wypowiadał się na temat organizacji rajdu w obrębie strefy którą zarządza. Wydając zgodę na wykonanie próby na tym samym zaakceptował działania Automobilklubu Mieleckiego. Takie zawody są młodym kierowcom bardzo potrzebne, wpływają na poprawę bezpieczeństwa.

Tradycją rajdu był start i meta z obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tam kierowcy po zakończeniu zmagań za kierownicą mogli spożyć posiłek, napić się kawy i herbaty, czekając na ogłoszenie wyników. Komisja Obliczeń przedstawiła protokół i ogłoszono wyniki VIII Rajdu Mieleckiego.

Pierwsze miejsce w klasie do 903 cm3 zdobyła załoga z ASK Przemyśl Łaba Dariusz i Wiercioch Sebastian na fiacie 126p. Drugie miejsce wywalczyła załoga ze Stalowej Woli ADS LOK na fiacie CC Obirek Jacek i Rybka Łukasz, trzecie miejsce wywalczyła mielecka załoga z Automobilklubu Mieleckiego Gwizdak Stanisław i Marcin Rajda na fiacie 126p.

W klasie drugiej od 903 do 1300 zwyciężyli Kaszuba Jakub i Wróblewska Joanna z AK Rzeszów, drugie miejsce Krawczyk Paweł i Tomisa Adam też z AK Rzeszów i trzecie miejsce Marcin Zacharski i Krzysztof Czachor z Automobilklubu Mieleckiego na fiacie CC.

W klasie trzeciej od 1300 do 1600 pierwszy dojechał do mety Sanecki Paweł i Kozłowicz Tomasz z AK Rzeszów, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z AK Rzeszów Bińkiewicz Damian i Kruczek Tomasz a na trzeci miejscu uplasowali się Nawojski Marcin i Kurosz Sławomir.

W klasie czwartej od 1600 do 2000 zwyciężyli Stola Mariusz i Pszeniczny Marcin, drugie miejsce wywalczyli Grajdura Tomasz i Żarów Wojciech i trzecie miejsce przypadło załodze Lelek Janusz i Lelek Magdalena na Toyocie Celica.

W klasie samochodów powyżej 2000 cm3 pierwsze miejsce wywalczyła załoga Automobilklubu Mieleckiego Obłudek Zbigniew jako kierowca i Krużel Łukasz jako pilot samochodem Subaru Impreza, zaraz za nimi z niewielką stratą punktów uplasowali się też mielczanie Dul Piotr i Winiarz Sebastian startując też Subaru Imprezą. Najlepsi z najlepszych otrzymali puchary, nagrody rzeczowe.

Wszystkie startujące załogi otrzymały od przedsiębiorstwa REG – BENZ specjalne nagrody: kanistry z paliwem. Obdarowano uczestników VIII Rajdu Mieleckiego gadżetami i okolicznościowymi koszulkami Powiatu Mieleckiego i Miasta Mielca.

Dyrektorem Rajdu Mieleckiego był Jarosław Zatoński. Wszystkim sędziom, ratownikom drogowym, osobom niezrzeszonym w naszym klubie, kolegom z Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego „NIL” w Kolbuszowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Rzochowa na czele z jej Komendantem Panem Leszkiem Kopaczem składamy serdeczne podziękowanie za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu VIII Rajdu Mieleckiego. Szczególne podziękowanie kierujemy do Pana Prezydenta Miasta Mielca za ufundowanie pucharów i statuetek. Dziękujemy Panom Tadeuszowi Działo. Krzysztofowi Leś i Marianowi Żelazko z firmy REG BENZ za wykonanie numerów startowych, użyczenie samochodu do obsługi rajdu i za przekazanie paliwa dla wszystkich startujących załóg .

Za wsparcie finansowe VIII Rajdu Mieleckiego serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Nawrot z firmy BASCO II, Panu Wojciechowi Ortylowi z Zakładu Metalowego w Ławnicy, Panu Markowi Pierogowi z Zakładu Konserwacji „Gaśnica”, Panom Kazimierzowi i Stanisławowi Bik z firmy BIBMOT, Panu Edwardowi Zielińskiemu z firmy TARGUM. Pragniemy podziękować Panu Dyrektorowi MOSiR Zygmuntowi Kołodziejowi i Panu Januszowi Godkowi za coroczną pomoc w organizacji tegoż rajdu, Powiatowej Straży Pożarnej w Mielcu, Panom policjantom z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.