Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Wicemistrzostwo Polski w Ratownictwie Drogowym PZM dla Weroniki Czerwińskiej i Karoliny Sadlej-Zdun

foto -Wicemistrzostwo Polski w Ratownictwie Drogowym PZM dla Weroniki Czerwińskiej i Karoliny Sadlej-Zdun
2018-10-04

XVII MISTRZOSTWA POLSKI RATOWNIKÓW DROGOWYCH – LEGIONOWO 2018

W dniach 14-16 września 2018 r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych PZM. Organizatorem Mistrzostw był Automobilklub Polski, przy współudziale Centrum Szkolenia Policji. Do rywalizacji o tytuły mistrzowskie przystąpiło 13 załóg, w tym 5 załóg reprezentujących Podkarpacie: po dwie załogi z Mielca i Rzeszowa, oraz jedna ze Stalowej Woli.

II miejsce w klasyfikacji indywidualnej wywalczyła załoga Automobilklubu Mieleckiego w składzie Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej-Zdun, tym samym wywalczyły Wicemistrzostwo Polski w Ratownictwie Drogowym PZM w 2018 roku! Nasza druga załoga w składzie Damian Kilian i Piotr Ogorzałek zdobyła szóste miejsce. Wyniki obu drużyn pozwoliły na osiągnięcie II miejsca w klasyfikacji Klubowej i II miejsca w klasyfikacji Okręgowej.

W tych Mistrzostwach Polski startował Adam Dzierżak reprezentujący Automobilklub Mielecki w zespole mieszanym z ratownikiem Mateuszem Domaradzkim z Jasła. Startowali z Okręgu Rzeszowskiego. Ta załoga wywalczyła 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Nie po raz pierwszy nasze ekipy stawały na podium mistrzostw.

W 2013 roku załoga w składzie Weronika Czerwińska – Piotr Ogorzałek zdobyła pierwszy w historii klubu tytuł Mistrza Polski w Ratownictwie Drogowym, zaledwie dwa lata temu w 2016 roku załoga w składzie Weronika Czerwińska – Mateusz Machnik zdobyła tytuł V-ce Mistrza Polski w Ratownictwie Drogowym. Jest to czas dobrej passy mieleckich ratowników, obroniono wcześniej wywalczone tytuły.

Pierwszą konkurencją Mistrzostw rozgrywaną w piątkowy wieczór był test ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym i zasad udzielania pierwszej pomocy. W sobotę rano ratownicy ruszyli na trasę wytyczoną m.im. nad malowniczym Zalewem Zegrzyńskim, na której organizator upozorował trzy wypadki. Ocenie podlegało zachowanie poszczególnych drużyn pod względem współpracy, komunikacji, zabezpieczenia miejsca zdarzenia i pojazdów biorących w nim udział, oraz na prawidłowym wezwaniu wykfalifikowanych służb medycznych i udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Zmagania obejmowały również RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) na fantomie, oraz jazdę sprawnościową samochodem na autodromie CSP. Wieczorem odbyło się uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów pamiątkowych. Zawodnicy mieli okazję do wymiany doświadczeń i pomysłów w temacie bezpieczeństwa ruchu drogowego i pierwszej pomocy.

Dziękujemy naszym uczestnikom członkom Automobilklubu Mieleckiego za wspaniałą postawę na kolejnych Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych. Nasze Mistrzynie dziękują za wsparcie logistyczne firmie MKT Serwis z Woli Mieleckiej, która użyczyła im samochodu z pełnym bakiem na czas Mistrzostw, a zdobyty puchar dedykują klubowemu koledze, instruktorowi RD Andrzejowi Wyzdze

Druga mielecka "męska" załoga została wsparta przez Przedsiębiorstwo BIBMOT otrzymując na czas mistrzostw samochód Renault Megane, firmę Pi System, Przedsiębiorstwo KOL MAX G.Kołc K.Kołc S.C. , MAGDA Nadruki z Mielca oraz firmę DR DIAMOND CARS.

Wszystkim sponsorom i firmom wspierającym udział naszych załóg w XVII Mistrzostwach Polski Ratowników Drogowych serdecznie dziękujemy.

 

Klasyfikacja generalna załóg

I miejsce – ŁukaszPietura i Sylwia Augustyniak - Automobilklub Wielkopolski,

II miejsce – Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej-Zdun - Automobilklub Mielecki,

III miejsce – Przemysław Piotrowski i Sebastian Budyła - Automobilklub Wielkopolski,

IV miejsce – Mateusz Domaradzki JKRD Jasło i Adam Dzierżak Automobilklub Mielecki,

VI miejsce – Damian Kilian i Piotr Ogorzałek - Automobilklub Mielecki,

 

Klasyfikacja zespołowa Automobilklubów

I miejsce – Automobilklub Wielkopolski,

II miejsce – Automobilklub Mielecki,

III miejsce – Automobilklub Rzeszowski.

Klasyfikacja zespołowa Okręgów PZM I miejsce – Poznań, II miejsce – Rzeszów, III miejsce – Katowice.