Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Automobilklub Mielecki ma nowych Mistrzów Polski.

foto -Automobilklub Mielecki ma nowych Mistrzów Polski.
2019-09-23

Od 20 do 22 września w Poznaniu trwają XVIII Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych. Mistrzostwa organizowane są przez Polski Związek Motorowy. 14 drużyn z całej Polski pozoruje wypadki i wykazuje się wiedzą z zasad udzielania pierwszej pomocy. W mistrzostwach bierze udział 14 dwuosobowych załóg z całej Polski.

W czasie trwania imprezy uczestnicy muszą wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zasad udzielania pierwszej pomocy. Mistrzostwa Polski Ratowników Drogowych rozpoczęły się w piątek, 20 września o godz. 19 w Hotelu Inter Szablewski Dymaczewo Nowe. Tego dnia odbył się test z teoretycznej wiedzy zasad udzielania pierwszej pomocy.

fotografie ze strony . https://www.pzm.pl/zo/poznan/relacja-z-xviii-mistrzostw-ratownikow-drogowych-pzm


fot_1: Iwona Dubel


Klasyfikacja:

wyniki_klasyfikacja_generalna [pdf]
wyniki_klasyfikacja_klubowa [pdf]
wyniki_klasyfikacja_okregowa [pdf]

Następnie w sobotę, 21 września w godzinach od 9 do 14 odbywają się konkurencje praktyczne: 3 pozoracje wypadków drogowych, resuscytacja krążeniowo-oddechowa na fantomie oraz samochodowa próba sprawnościowa. Nadrzędnym celem ratownictwa drogowego PZM jest niesienie pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych. Czternaście drużyn musi wykonać trzy pozoracje symulowanego wypadku. Muszą wykonać wszelkie czynności zabezpieczenia miejsca akcji, pojazdów, otoczenia oraz czynności medyczne z uratowaniem poszkodowanych. Drużyna ma sześć minut na wykonanie czynności, za wszystkie czynności otrzymują punkty.

Pozoracje odbywały się w trzech miejscach:

  • Pozoracja nr 1 – OSP Plewiska ul. Grunwaldzka 565 Plewiska
  • Pozoracja nr 2 – Auto Handel Centrum Grupa Cichy ul. Skórzewska 8 Poznań
  • Pozoracja nr 3 – Tor Poznań Przeźmierowo ul. Wyścigowa 3

W klasyfikacji generalnej – drużynowej Mistrzami Polski Ratowników Drogowych PZM została załoga Automobilklubu Mieleckiego Andrzej Wyzga i Mateusz Machnik.

Druga załoga mielecka Weronika Czerwińska i Karolina Sadlej Zdun uplasowała się na czwartym miejscu.

W klasyfikacji Klubowej Automobilklub Mielecki został sklasyfikowany na pierwszym miejscu podczas tych Mistrzostw. Znacząca dominacja ratowników drogowych z Automobilklubu Mieleckiego.

Na podstawie uzyskanych wyników rywalizacji najlepszym Okręgiem Polskiego Związku Motorowego został Okręg Rzeszowski.

Serdecznie dziękujemy reprezentantom Automobilklubu Mieleckiego za kontynuację zmagań mistrzowskim o najlepsze tytuły Polski od 2013 roku.