Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

101 rocznica odzyskania naszej Niepodległości.

foto -101 rocznica odzyskania naszej Niepodległości.
2019-11-18

Mielczanie uczcili Święto Niepodległości. Msza, przemarsz i uroczystości pod Pomnikiem Wolności - to już tradycyjna, forma uczczenia Święta Niepodległości. Świętowanie rozpoczęto od uroczystej mszy świętej w Bazylice Mniejszej Świętego Mateusza.
Po nabożeństwie Biało-Czerwony korowód przemaszerował ulicami miasta pod Pomnik Wolności. Młodzież przygotowała historyczną inscenizację. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. Ważnym punktem mieleckich uroczystości było zapalenie Ognia Niepodległości pod Pomnikiem Wolności oraz złożenie kwiatów w imieniu wszystkich mieszkańców Mielca i Powiatu Mieleckiego. Kwiaty złożono też pod Obeliskiem Niepodległości. Społeczeństwo Mielca włączyła się też do akcji „Niepodległa do hymnu” czyli wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 12:00.

W uroczystości obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięła udział delegacja Automobilklubu Mieleckiego. Członkowie Automobilklubu corocznie uczestniczą w mieleckim święcie. Piękna i podniosła uroczystość, zawsze staramy się uczestniczyć w obchodach 11 listopada. Przecież to nasze narodowe święto, nasza tożsamość!