Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

28 FINAŁ Wielkiej Orkiestry

foto -28  FINAŁ  Wielkiej Orkiestry
2020-01-20 Już po raz 28 gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy DLA DZIECIĘCEJ MEDYCYNY ZABIEGOWEJ. Wraz z taką Orkiestrą gra Mielecki Automobilklub. Tym razem zagraliśmy w Wadowicach Dolnych. Wspólnie z Samorządowym Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych, Gmina Wadowice Górne, OSP Wadowice Górne i Dolne byliśmy razem 12 stycznia. Orkiestrowe granie dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej rozpoczęto o godzinie 16.00. Automobilklub Mielecki wspólnie ze strażakami ochotnikami z Wadowic Górnych zaprezentowano symulację wypadku drogowego z udziałem Mistrzów Polski w ratownictwie drogowym. Pokazy odbyły się na placu obok budynku głównego.
Mistrzowie musieli udzielić pomocy osobom poszkodowanym które znajdowały się w samochodzie osobowym. Do pomocy przystąpili wezwani strażacy z Wadowic Górnych. Cały ten pokaz wspierali także miejscowi strażacy z OSP Wadowice Dolne zabezpieczając teren pokazów i prezentacji.

Obok można było zobaczyć trzy pojazdy samochodowe rajdowe członków Automobilklubu Mieleckiego. Wylicytowano na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa przejazdy samochodem rajdowym. W dalszej niedzielnego grania wszyscy przenieśli się do pomieszczeń budynku SOKiR.

Tam realizowano bogaty program 28 Finału. Były pokazy udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów, można było skorzystać z symulatora bezpiecznej jazdy, przy paczyć się pokazom karate, wziąć udział w licytacji oraz posłuchać zespołów muzycznych. Bardzo licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła złotówek aby wesprzeć Wielki Finał Orkiestry.

Na zakończenie o godzinie 20 było Światełko do nieba. Później pozostało ostateczne liczenie pieniędzy. Pobito ubiegłoroczny rekord kwestowania. Zebrano ponad 63 tysiące złotych dla Dziecięcej Medycyny Zabiegowej. Serdecznie wszystkim dziękujemy, że zechcieli zagrać w tej Wielkiej Orkiestrze.