Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Mikołajkowe współzawodnictwo rowerowe dzieci i młodzieży.

foto -Mikołajkowe współzawodnictwo rowerowe dzieci i młodzieży.
2020-12-08 Trudny okres do rywalizacji rowerowej naszych dzieci i młodzieży szkolnej.
Wiemy z jakimi warunkami pandemicznymi, obostrzeniami i zakazami wszyscy spotykamy się w życiu codziennym. Szybkimi krokami zbliżają się święta oraz Nowy Rok. Zanim będziemy ubierać choinkę wszystkie dzieci te małe, starsze i jeszcze starsze tradycyjnym zwyczajem oczekują prezentów od Świętego Mikołaja.
Z okazji tego święta Automobilklub Mielecki zaprosił dzieci i młodzież szkolną do współzawodnictwa rowerowego. Piękna okazja uczczenia 550 rocznicy lokacji naszego miasta pozwoliła zorganizować na otwartej przestrzeni współzawodnictwo rowerowe naszych pociech.
Dzień w którym Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami i upominkami nie napawał zbytnio dużym optymizmem organizatorów. Pogoda mogła spłatać nieprzewidziane figle. Pokazujące się w przebłyskach słońce zachęcało do wyjazdu na przejażdżkę rowerową.
Mimo lekkich i częstych powiewów wiatru liczna grupa miłośników rowerowych przejazdów zameldowała się na placu bazarowym przy ulicy Sportowej. Wraz z dziećmi i młodzieżą ze starszych klas przybyli rodzice, dopingowali swoje pociechy. Rywalizacja odbyła się w dwóch grupach wiekowych.
Starsza młodzież wystartowała w pierwszej kolejności. Młodszej grupie pozwoliliśmy poczekać aż pokaże się słońce.
Jednak wiatr nie pozwalał na dłuższe oczekiwanie, rozpoczęto rywalizację grupową. Uczestnicy startowali pojedynczo, mieli do pokonania trasę z elementami toru przeszkód /były to slalomy sprawnościowe/, były także znaki drogowe na które należało zwracać szczególną uwagę. Zaangażowanie najmłodszych uczestników było znakomite i doskonałe.
Pokaz jazdy niekiedy wprawiał w zachwyt, jak taki dzieciak potrafi radzić sobie z opanowaniem roweru. Szkoda, że podmuchy wiatru nie pomagały naszym uczestnikom, wręcz utrudniał im jazdę. Po przejechaniu toru jazdy buzie ich były uśmiechnięte i zadowolone.
Była chęć dalszej rywalizacji. Na wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe. Sporą niespodzianką dla wszystkich dzieci, rodziców i organizatorów było przybycie Świętego Mikołaja.
Gdy rywalizacja współzawodnictwa sportowego powoli dobiegała końca przybyła z wizytą Pani Wiceprezydent Adriana Miłoś. Jeszcze tylko podliczenie wyników ostatecznych, doliczenie punktów karnych za niewielkie błędy, przystąpiono do ogłoszenia wyników oficjalnych.
W grupie młodszej zwycięzcą został uczeń Szkoły Podstawowej nr 9 Mikołaj Ziółko. Było to jego w pełni zasłużone zwycięstwo w rywalizacji rowerowej połączone z obchodzonymi w tym dniu imieninami.
Drugie miejsce przypadło Dawidowi Piątkowi.Trzeci uplasował się na mecie Dawid Cygan. We wspólnej rywalizacji brały także udział dziewczynki Sara, Samanta, Klara, Marcelinka, Marysia.
Wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki i opaski odblaskowe. Ponadto z rąk Pani Prezydent Adriany Miłoś, prezesa Automobilklubu Mieleckiego i Świętego Mikołaja każdy startujący otrzymał kask rowerowy, komplet światełek do zamontowania przy rowerze oraz okolicznościowe pamiątkowe statuetki z okazji 550 rocznicy lokacji naszego Miasta Mielca.
W drodze podziękowania Członkowie Automobilklubu Mieleckiego wręczyli Pani Prezydent pamiątkową klubową statuetkę.
Organizatorem Mikołajkowego współzawodnictwa rowerowego był Automobilklub Mielecki przy wsparciu Pana Prezydenta Miasta Mielca i Gminy Miejskiej Mielec.
Wszystkim uczestnikom, ich rodzicom, opiekunom, sędziom sportowym, ratownikom, sponsorom, którzy przyczynili się do przygotowania, zorganizowania i przeprowadzenia współzawodnictwa dzieci i młodzieży serdecznie dziękują Członkowie i Zarząd Automobilklubu Mieleckiego.