Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Współzawodnictwo rowerowe BRD w Rzochowie

foto -Współzawodnictwo rowerowe BRD w Rzochowie
2021-09-28 Po długiej przerwie spowodowanej warunkami pandemicznymi Automobilklub Mielecki wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego oraz miejskimi Szkołami Podstawowymi postanowił zachęcić dzieci młodsze i starsze do wspólnego współzawodnictwa rowerowego.
Czas w jakim możemy się spotykać jest okresem jesiennych wieczorów. To okres krótszego dnia oraz wcześniej zapadającego zmroku. Dzieci w wolnych chwilach wyjeżdżają na spacery, przejażdżki rowerowe ulicami i ścieżkami rowerowymi. Stanowi to duże zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.
Dlatego jesteśmy otwarci jako Automobilklub na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Nie tylko współzawodnictwo rowerowe ale bezpieczeństwo na drodze jest nam wszystkim bardzo przydatne. Musimy zwracać baczną uwagę na poruszanie się naszych najmłodszych, ich ubiór podczas przejazdów rowerem oraz zachowanie na drodze. To są podstawowe elementy naszego bezpieczeństwa.
Korzystając z przychylności Pani Ewy Kwolek Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 na Osiedlu Rzochów, Pana Tomasza Półbrata oraz innych nauczycieli mogliśmy wspólnie z dziećmi i starszą młodzieżą zorganizować taką imprezę.
Przygotowaliśmy w Rynku Rzochowskim miasteczko rowerowe z elementami toru przeszkód. Uczniowie klas od IV do VIII mogli uczestniczyć w rywalizacji punktowej, jednocześnie doskonaląc swoje umiejętności jazdy na rowerze.
Doskonała słoneczna pogoda pozwoliła na zrealizowanie zamierzonych celów jakim było współzawodnictwo rowerowe z elementami bezpieczeństwa drogowego jako zorganizowanej aktywności fizycznej. Jednak nie to było podstawą i zamierzeniem naszego spotkania.
Wszyscy uczestnicy biorący udział otrzymali upominki w postaci kasków ochronnych, kamizelek i opasek odblaskowych, światełek rowerowych oraz pamiątkowych statuetek upamiętniających rocznicę 550 lecia lokacji naszego miasta. Humory naszych najmłodszych dopisywały, było dużo dobrej zabawy.
Jako organizatorzy rowerowego współzawodnictwa pragniemy podziękować Pani Dyrektor Ewie Kwolek i Panu Tomaszowi Półbrat za pomoc i wspólną realizacje tegoż przedsięwzięcia, które było wspierane przez Wydział Edukacji, Gminę Miejską Mielec i osobiście przez Pana Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego.