Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Super Sprint + oraz Super Sprint Targum na mecie!

foto -Super Sprint + oraz Super Sprint Targum na mecie!
2021-10-12
Wyniki do pobrania:
 
09.10.2021
Klasyfikacja wyniki oficjalne 2021-10-10 Niwiska [pdf]
 
Nowa edycja rozgrywek samochodowych w super sprincie zawitała do Gminy Niwiska na Podkarpaciu. Malowniczo położona Gmina Niwiska po dłuższej przerwie gościła kierowców sportów samochodowych z Okręgu Rzeszowskiego. Na drogach gminnych 10 października zostały rozegrane dwie rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego o puchar Wójta Gminy Niwiska. Do 3 Rundy Mistrzostw w Super Sprincie Plus zgłoszonych zostało 20 załóg, natomiast w 8 Rundzie Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego rywalizowało 30 załóg.
Próby sprawnościowe 2 i 4 kilometrowe były wymagające, szybkie i techniczne. Kierowcy musieli wykazać spore umiejętności ,reagować na ostre zakręty pokonując trasę przez wzniesienie wyżynne aż do mety. Organizatorem odpowiedzialnym za odpowiednim doborem tras i zabezpieczeniem był Automobilklub Mielecki . Duże wsparcie otrzymali z Urzędu Gminy Niwiska i osobiście od Pani Wójt Elżbiety Wróbel, Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwiskach będącej w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hucinie oraz rolnika z miejscowości Kosowy. Nad przebiegiem zawodów sportowych czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Jak zawsze gdy są organizowane zawody samochodowe parking obok Urzędu Gminy jest dla nich udostępniony. Biuro zawodów mieściło się w starym zabytkowym budynku, Dworku Hupki. Tam też docierały wszystkie komunikaty, były listy startowe oraz pracowała Komisja Obliczeniowa. Tam też ogłoszone zostały wyniki niedzielnej rywalizacji.
Super Sprint Plus ukończyło 15 uczestników, natomiast w Super Sprincie o puchar Wójta Gminy Niwiska do mety dojechało i zostało sklasyfikowanych 15 załóg. W Klasyfikacji Generalnej Super Sprint Plus pierwsze miejsce wywalczyła załoga Stomil Dębica Andrzej Kaczmarek i Jakub Kubat samochodem Seat Leon. Drugą sklasyfikowaną załogą w tej klasyfikacji była załoga Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie Wojciech Kędzior kierowca, Mateusz Trznadel na Renault Clio. Trzecie miejsce przypadło po wyrównanej i do końca trzymającej w napięciu rywalizacji załodze z AMK Limanowa Jacek Jaworski, Daniel Ferenczak Honda Civic. Rywalizacja w Super Sprincie też była gorąca i różnice punktowe były niewielkie. Jako pierwsi sklasyfikowani zostali Andrzej Kaczmarek i Jakub Kubat, na drugi miejscu uplasowała się ponownie załoga z Limanowej Jacek Jaworski i Daniel Ferenczak. Natomiast na trzeci miejscy była załoga Stomil Dębica Adam Florkiewicz i Albert Florkiewicz.
 
Najlepsi uczestnicy niedzielnej rywalizacji w poszczególnych klasach otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Urząd Gminy w Niwiskach i organizatora zawodów Automobilklubu Mieleckiego. Nagrody rzeczowe w postaci opon samochodowych zwycięzcy otrzymali od firmy TARGUM z Mielca głównego sponsora zawodów samochodowych. Jako Automobilklub Mielecki pragniemy podziękować włodarzowi Gminy Pani Elżbiecie Wróbel za przychylność, gościnność i pomoc. Dziękujemy Pani Małgorzacie Tetlak Kierownikowi Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki za użyczenie pomieszczeń dla biura zawodów, Komisji Obliczeń, możliwości rozpoczęcia i podsumowania rywalizacji. Jesteśmy wdzięczni strażakom z OSP Niwiska i OSP Hucina za ich zaangażowanie i udzielanie stosownej pomocy przy sprawnym przeprowadzeniu poszczególnych przejazdów. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Wilkowi rolnikowi z Kosów za pomoc organizacyjną. Dziękujemy mieszkańcom Niwisk, Huciny oraz wszystkim kibicom za wspólne i odpowiedzialne kibicowanie wszystkim uczestnikom zawodów samochodowych.
 
Słowa podziękowania kierujemy do właścicieli firmy TARGUM za ufundowanie nagród rzeczowych, dostępność samochodu transportowego oraz pomoc organizacyjną.
Dziękujemy sędziom sportowym naszego Automobilklubu Mieleckiego za sprawny przebieg rywalizacji.
Gorąco dziękujemy za wspólnie spędzone chwile w miłej i przyjaznej atmosferze koleżankom i kolegom sędziom z zaprzyjaźnionych Klubów i Automobilklubów. Wszystkim dziękujemy.