Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Bezpieczeństwa w ruchu drogowym, współzawodnictwo rowerowe.

foto -Bezpieczeństwa w ruchu drogowym, współzawodnictwo rowerowe.
2021-10-18 Automobilklub Mielecki wspólnie z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego oraz miejskimi Szkołami Podstawowymi postanowił zachęcić dzieci oraz młodzież do wspólnego współzawodnictwa klasowego w ramach bezpiecznego poruszania się drogami i ulicami oraz ścieżkami rowerowymi. Okres jesiennych wieczorów, krótszego dnia oraz wcześniej zapadającego zmroku stanowi poważne zagrożenie dla bezpiecznego przemieszczania się rowerami. Jako Automobilklub Mielecki dążymy do zwiększenia i poprawy bezpieczeństwa najmłodszych. Musimy zwracać uwagę na ubiór podczas wyjazdów rowerowych oraz odpowiednie zachowanie na drodze.
To są podstawowe zasady naszego bezpieczeństwa. Korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 9 w Mielcu, przychylności Pana Dyrektora Jacka Mleczko, Pani Wicedyrektor, Pani Stryjnik i innych nauczycieli mogliśmy wspólnie z dziećmi klas IV i V zorganizować bezpieczne przejazdy po zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego z elementami sprawnościowymi, małym torem przeszkód. Uczniowie klas IV i V mogli uczestniczyć w rywalizacji punktowej oraz doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Słoneczna pogoda pozwoliła na zrealizowanie współzawodnictwa rowerowego jako zorganizowanej aktywności fizycznej.
Nie to było podstawą i zamierzeniem naszego spotkania. Licznie uczestniczące klasy, biorące udział w naszym spotkaniu otrzymały kaski ochronne, kamizelki odblaskowe, światełka rowerowe. Humory najmłodszych dopisywały, było dużo dobrej zabawy z poczuciem spełnionego ze strony Automobilklubu Mieleckiego zakładanego celu.
Jako organizatorzy szkolnego rowerowego współzawodnictwa pragniemy podziękować Dyrekcji Szkoły nr 9, nauczycielom i opiekunom za okazałą pomoc i zrozumienie tegoż przedsięwzięcia. Inicjatywa słuszna i potrzebna, była wspierana nie tylko ze strony Automobilklubu ale i przez Wydział Edukacji , Gminę Miejską Mielec i osobiście przez Pana Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.