Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

W Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu gościli członkowie Automobilklubu Mieleckiego

foto -W Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu gościli członkowie Automobilklubu Mieleckiego
2021-10-26 Wspólnie i w porozumieniu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego oraz Dyrekcją Szkoły przeprowadzono lekcję bezpiecznego zachowania się na drogach i ulicach naszego miasta. Dzieci z klas czwartych i piątych uczestniczyły w rowerowym turnieju bezpieczeństwa drogowego.
Zapoznawali się ze znakami drogowymi oraz w techniką prowadzenia jednośladu. Gorącą atmosferę wspólnej zabawy skutecznie podgrzewały niezwykle przyjemne jak na tę porę roku promienie słoneczne. Było dużo dobrej zabawy, śmiechu i zadowolenia.
Najważniejszym założeniem naszego wspólnego spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych . Licznie zgromadzone dzieci miały do pokonania mini trasę rowerową ze znakami drogowymi oraz elementami sprawnościowego toru przeszkód.
Bardzo dobrze najmłodsi radzili sobie na trasie przejazdu. Trudności sprawiał dzieciakom slalom miedzy słupkami, przejazd pomiędzy rozstawionymi listewkami oraz żmijka rowerowa. Świetnie poradzili sobie z przeszkodami i znakami na torze Antoś Masajada, Mateusz Padykuła, Maja Krzemińska i Gabriel Szadkowski uczniowie z klasy IV a. Zerową punktacje uzyskał Oskar Winiarz, dobrze przejechali Bartosz Podsiadło, Dawid Piątek oraz Damian Czerw z klasy IV b. W klasie IV c Mateusz Drożdż zaliczył tylko jedna wpadkę.
Wielkie słowa uznania i oklaski od koleżanek i kolegów otrzymał Waldemar Kardyś. Z wielką determinacją i wysiłkiem pokazał wszystkim, że można rywalizować z najlepszymi. W klasie IV d dobrze poradziła sobie Gabriela Paluch, Michał Ryż, Dominika Burdzel i Piotr Golba.
W klasach piątych dobrze spisali się Dawid Soja, Mateusz Kilian, Mikołaj Lesiński, Kamil Wilczek, Wiktoria Gawlak oraz Maciej Gleń, Wiktor Głogowski i Adrian Weryński. Doskonały i bezbłędny przejazd zaliczył Jan Wójcik z klasy V c.
Dla wszystkich uczestników klasowej rywalizacji organizatorzy Automobilklub Mielecki przygotował nagrody w postaci kasków rowerowych, kamizelek odblaskowych oraz światełek rowerowych. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Miejską Mielec, Automobilklub Mielecki oraz firmy wspierające bezpieczeństwo najmłodszych.
Miłym akcentem była wizyta Naczelnika Wydziału Edukacji Pana Mirosława Kapinosa, który w towarzystwie Dyrektor Szkoły nr 8 Pani Joanny Gładyszewskiej i Prezesa Automobilklubu Mieleckiego wręczali wszystkim uczestnikom zwycięskie nagrody.
Nauczyciele, opiekunowie dzieci, Pani Dyrektor Gładyszewska oraz Pan Naczelnik Kapinos otrzymali z rąk Prezesa Automobilklubu Mieleckiego pamiątkowe statuetki z okazji 550 rocznicy lokacji miasta Mielca.
Dziękujemy Panom Andrzejom, Bogdanowi i Patrykowi członkom Automobilklubu Mieleckiego za sprawne przeprowadzenie młodzieżowej rywalizacji, nauczycielom za pomoc i opiekę nad uczniami, Pani Dyrektor i Panu Naczelnikowi za stworzenie dobrej i przyjemnej atmosfery oraz wzajemnego zrozumienia potrzeb dla zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych.