Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Karta rowerowa w Tuszowie

foto -Karta rowerowa w Tuszowie
2022-06-27 Szkoła Podstawowa w Tuszowie Narodowym stawia na bezpieczeństwo najmłodszych.
Na zaproszenie Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym uczestniczyliśmy w przygotowaniu najmłodszych dzieci do bezpiecznego zachowania się na drogach publicznych. Zbliżające się wakacje oraz wycieczki rowerowe to bardzo ważny temat bezpieczeństwa. Od dłuższego czasu nauczyciele tejże szkoły organizują szkolenia na kartę rowerową. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć we wspólnych działaniach będących jednym z bardzo ważnych bezpiecznych zachowań dzieci jakim jest egzamin na kartę rowerową. Egzamin ze znajomości przepisów ruchu drogowego został przeprowadzony kilka dni wcześniej.
Dzisiaj w ostatnich dniach nauki nauczyciel Pan Stanisław Pelic wspólnie z członkami Automobilklubu Mieleckiego przeprowadzili egzamin praktyczny jazdy rowerem. Dzieci musiały wykazać się dużymi umiejętnościami jazdy jednośladem, zastosować się do znaków i sygnałów drogowych w ruchu miejskim. W tym całym wydarzeniu towarzyszył dodatkowo stres egzaminacyjny. Wszystko wypadło doskonale. Dzieci z klas czwartych tutejszej szkoły i filii z Grochowego miały dobry dzień. Ukończyli drugi etap na kartę rowerową, jazdę praktyczną.
Wszyscy zdający otrzymali z rąk przedstawicieli Automobilklubu Mieleckiego opaski odblaskowe, jako jeden z wielu elementów zapewniających bezpieczeństwo na drodze.
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za zaproszenie i dobre przygotowanie dzieci do egzaminu.
Życzymy wszystkim uczniom miłych, spokojnych wakacji. Wracajcie szczęśliwi i wypoczęci.