2022-08-13 XX Jubileuszowy Rajd Mielecki TARGUM

ALT XX Jubileuszowy Rajd Mielecki TARGUM

Impreza samochodowa zostanie rozegrana na terenie naszego miasta Mielca oraz Gminy Czermin. Będzie podsumowaniem kilkunastoletnich zmagań kierowców nie tylko mieleckich, z miast południowo-wschodniej Polski a nawet i Wielkopolski, Poznania.
Impreza poświęcona będzie 200 rocznicy urodzin naszego rodaka Ignacego Łukasiewicza.
Startujemy 4 września 2022 roku już od godzin porannych. Uczestnicy będą mieli do pokonania 9 odcinków sprawnościowych zlokalizowanych w Mielcu i na terenie Gminy Czermin.
Łączna długość odcinków sprawnościowych to 14,70 km po drogach asfaltowych i betonowych.
Ukończenie oraz sklasyfikowanie w KJS – XX Rajd Mielecki – TARGUM będzie wliczane do puli imprez, które pozwalają na ubieganie się o licencję sportu samochodowego stopnia RN, bez konieczności uczestniczenia w obowiązkowym szkoleniu praktycznym.
Załogę stanowią wyłącznie dwie osoby, określani jako kierowca i pilot.

Regulamin nie dopuszcza do startu bez pilota. Kierowca musi być pełnoletni, ukończone 18 lat, posiadać ważne uprawnienia do kierowania samochodem, prawo jazdy kategorii B. Natomiast pilot musi mieć ukończone 17 lat.
Jedynie zgłoszony kierowca może prowadzić samochód podczas imprezy. W przypadku stwierdzenia prowadzenia samochodu przez inną osobę niż zgłoszony kierowca, załoga zostanie zdyskwalifikowana.
Trasa rajdu składać się będzie z trzech odcinków sprawnościowych zlokalizowanych na terenie Mielca i gminy Czermin. Zawodnicy będą musieli pokonać trzykrotnie odcinki sprawnościowe.
Start pierwszego zawodnika na placu bazarowym przy ulicy Sportowej zaplanowano na godzinę 11:00.
OS 1/4/7 - MARR - Parking przy inkubatorze, ul. Przemysłowa - godz. 11:08, 12:31, 13:54
OS 2/5/8 - Brnik - Gmina Czermin - godz. 11:35, 12:58, 14:21
OS 3/6/9 - Wrzoski - Gmina Czermin - godz. 11:48, 13:11, 14:34.
Meta pierwszego zawodnika o godzinie 14:54, zakończenie, podsumowanie i wręczenie okolicznościowych statuetek i nagród rzeczowych też przy ulicy Sportowej.
Patronat Honorowy objęli Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Wójt Gminy Czermin Sławomir Sidur.
SPOTKAJMY SIĘ NA TRASIE XX RAJDU MIELECKIEGO TARGUM.