Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Sukces mieleckich ratowników drogowych

foto -Sukces mieleckich ratowników drogowych
2009-05-30

Reprezentanci Automobilkubu Mieleckiego - Andrzej Wyzga i Krzysztof Soboń - zwycięzcami prestiżowych zawodów ratowników drogowych Polskiego Związku Motorowego.

W minioną sobotę (23 maja) na terenie powiatu jarosławskiego i przemyskiego odbył się IV Zlot Ratowników Drogowych na Ziemi Jarosławsko-Przemyskiej. W imprezie tej, której głównym celem było doskonalenie wiedzy i umiejętności w zakresie przedmedycznego ratownictwa drogowego, wzięło udział 15 drużyn z terenu Podkarpacia, w tym dwie mieleckie załogi w składzie: Andrzej Wyzga – Krzysztof Soboń, Krzysztof Jasiński – Weronika Baran.

Trasa zlotu wiodła od miasta Jarosław, poprzez Radymno, aż do Przemyśla. W trakcie przejazdu zawodnicy mieli do wykonania 5 zadań, które polegały na odpowiednim zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie udzieleniu poszkodowanym pomocy przedmedycznej, adekwatnej do zaistniałej sytuacji.

Już podczas pierwszej konkurencji zawodów (nagłe zatrzymanie krążenia - tok postępowania BLS 2005 z analizą komputerową), mielecka załoga: Andrzej Wyzga – Krzysztof Soboń, uzyskała największą ilość punktów. Podobnie sytuacja przedstawiała się w trakcie 4 kolejnych, pozorowanych wypadków komunikacyjnych, podczas których mielecka drużyna wykazała się również największą skutecznością. W ostatecznej klasyfikacji zawodów Andrzej Wyzga i Krzysztof Soboń sięgnęli bezapelacyjnie po I miejsce, pokonując tym samym – ze sporą przewagą punktową - bardziej utytułowane podkarpackie załogi.

Druga mielecka drużyna w składzie: Weronika Baran i Krzysztof Jasiński, zajęła 12 miejsce, co łącznie z wynikiem zespołu Wyzga-Soboń, pozwoliło obydwu drużynom Automobilklubu Mieleckiego na zajęcie II miejsca w klasyfikacji klubowej zawodów.

Całość zmagań społecznych ratowników PZM oceniało profesjonalne grono sędziowskie złożone z przedstawicieli przemyskiego pogotowia ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz wykładowcy Policealnej Szkoły Medycznej w Przemyślu.

Ratownikom drogowym Automobilklubu Mieleckiego gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!