Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Mielcznie wicemistrzami podkarpacia

foto -Mielcznie wicemistrzami podkarpacia
2009-06-06

6 czerwca 2009 Andrzej Wyzga i Krzysztof Soboń – Wicemistrzami Podkarpacia w Ratownictwie Drogowym PZM.

Mielczanie - Andrzej Wyzga i Krzysztof Soboń odnieśli kolejny sukces w zawodach przedmedycznego ratownictwa drogowego. W minioną sobotę, tj. 6 czerwca, załoga w składzie: Wyzga-Soboń uczestniczyła w XI Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Ratownictwie Drogowym PZM, zajmując II miejsce.

W sobotniej imprezie, zorganizowanej przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie, Medyczną Szkołę Policealną w Rzeszowie oraz Automobilklub Rzeszowski, wzięło udział 25 drużyn reprezentujących 7 Klubów PZM Województwa Podkarpackiego. Trasa zawodów przebiegała po drogach powiatu rzeszowskiego, przez miasta i gminy: Rzeszów, Boguchwała, Tyczyn i Lubenia. W trakcie przejazdu zawodnicy zmierzyli się z 4 zadaniami praktycznymi, które stanowiły symulacje różnego rodzaju wypadków.

Sobotnia impreza stanowiła jednocześnie wojewódzkie eliminacje do XII Mistrzostw Polski w Ratownictwie Drogowym PZM, które w tym roku odbędą się w dniach 25-27 września w Biłgoraju. Nasz ostatni wynik w postaci II miejsca, umożliwia nam start w tych najbardziej prestiżowych zawodach z zakresu ratownictwa drogowego PZM – mówi Krzysztof Soboń.

Zakwalifikowanie się do Mistrzostwa Polski, to dla nas olbrzymie wyzwanie. Ostatnie udane starty i korzystne wyniki w zawodach ratowniczych motywują nas do dalszej wzmożonej pracy, gdyż przed nami żmudne, kilkunastotygodniowe przygotowania – dodaje Andrzej Wyzga.

W Mistrzostwach Podkarpacia uczestniczyły jeszcze 2 mieleckie drużyny ratownicze w składzie: Michał Polak – Kamila Grzesik (VII miejsce) oraz Krzysztof Dobosz – Wacław Baran (XVI miejsce). Rezultat obydwu drużyn łącznie z wynikiem zespołu Wyzga-Soboń sprawił, że w klasyfikacji klubowej XI Mistrzostw Podkarpacia w Ratownictwie Drogowym PZM mieleckie drużyny zajęły II miejsce.

Zatem podwójny sukces - drużynowe i klubowe wicemistrzostwo dla Sekcji Ratowników Drogowych Automobilklubu Mieleckiego! Regionalne eliminacje do XII Mistrzostw Polski w Ratownictwie Drogowym PZM, odbędą się w dniach 25-27 września w Biłgoraju.