2024-05-23 Szkoła Podstawowa z Przecławia w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

ALT Szkoła Podstawowa z Przecławia w Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Szkoła Podstawowa z Przecławia w turnieju wojewódzkim BRD – zajęła 1 miejsce w województwie i awansowała do Finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W dniu 21 maja 2024 r. w Tryńczy (powiat przeworski) został rozegrany Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – grupa I (młodsza). W turnieju udział wzięło 18 szkół (mistrzowie poszczególnych powiatów Województwa Podkarpackiego).
Szkołę w Przecławiu reprezentowali następujący uczniowie: Martyna Borowiec, Maja Guzda, Nikodem Klich oraz Mateusz Muniak. Opiekunem był długoletni nauczyciel tejże szkoły Piotr Sułek. Jest on także czynnym członkiem Automobilklubu Mieleckiego.

Drużyna ta zajęła 1 miejsce w województwie – najlepsze w historii szkoły w tych zmaganiach. W związku z tym, jako jedyna w województwie uzyskała awans do finału ogólnopolskiego gdzie będzie rywalizować z 16 najlepszymi drużynami z całej Polski.

Wojewódzki Turniej BRD to 5 etapów współzawodnictwa międzyszkolnego:
  • a) udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – uczniowie z Przecławia zajęli II miejsce w województwie,
  • b) testy ze skrzyżowań – też II miejsce w województwie,
  • c) testy wiedzy (przepisy ruchu drogowego) - II miejsce w województwie,
  • d) przejazd po miasteczku drogowym – I miejsce w województwie,
  • e) najtrudniejszy przejazd na torze przeszkód – I miejsce w województwie.
  • 7 ... 18 miejsca

Indywidualnie na 72 uczestników uczniowie z Przecławia zajęli następujące miejsca:
Martyna Borowiec - 1miejsce w województwie (1 miejsce z testu z przepisów, test skrzyżowań i miasteczko ruchu drogowego – nie popełniła żadnego błędu, natomiast na torze przeszkód była druga).
Nikodem Klich – 2 miejsce w województwie (1 miejsce na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego – nie popełnił żadnego błędu, 2 na w teście ze skrzyżowań i 4 na teście z przepisów)
Mateusz Muniak - 4 miejsce w województwie (1 miejsce na miasteczku ruchu drogowego – nie popełnił żadnego błędu, 3 miejsce na torze przeszkód, 3 na teście z przepisów, 4 na w teście ze skrzyżowań)
Maja Guzda – 9 miejsce w województwie (1 miejsce na miasteczku ruchu drogowego – nie popełniła żadnego błędu, 2 na teście ze skrzyżowań, 7 miejsce na torze przeszkód, 7 na teście z przepisów).
Uczniowie z Przecławia zajęli indywidualnie bardzo wysokie lokaty, wszyscy z nich otrzymali bardzo cenne nagrody.
Bardzo dziękuję zawodnikom za wielkie zaangażowanie, fajną atmosferę i doskonałą współpracę na treningach. Opiekunowi panu Piotrowi dziękujemy za doskonałą współpracę, osobiste zaangażowanie i życzymy drużynie zwycięstwa i awansu do Europejskiego Finału BRD.