Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

IX Rajd Mielecki

foto -IX Rajd Mielecki
2009-09-06

6 września 2009 roku w ramach IV Eliminacji do Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego odbył się IX Rajd Mielecki.

Do Rajdu zgłoszono 48 załóg, wystartowało 44 a do mety dojechało 40 zawodników.

W czasie trwania zawodów uczestnicy musieli przejechać około 80 kilometrów i sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca na 11 wydzielonych próbach sprawnościowych.

W trakcie ostrej rywalizacji 1 miejsce w klasie do 903 zdobyła załoga Łaba Dariusz i Wiercioch Sebastian z klubu ASK Przemyśl, w klasie do 1300 najlepszymi okazali się Zacharski Marcin i Czajor Krzysztof z Automobilklubu Mieleckiego.

W klasie do 1600 pierwsze miejsce wywalczyła załoga z Automobilklubu Rzeszowskiego w składzie Wojdyło Maciej i Baran Dominika, w klasie do 2000 wygrała załoga Moto Car 93 Ogryzek Sławomir, Kozłowicz Tomasz.

W klasie samochodów najmocniejszych o pojemności powyżej 2000 wywalczyła dwójka zawodników z Mielca Popiołek Jacek jako kierowca i Padykuła Krzysztof pilot.

Najlepszą załogą w klasie „Gość” okazali się zawodnicy Automobilklubu Rzeszowskiego Bińkiewicz Damian i Leja Krzysztof na samochodzie Citroen Saxo. Była klasa pojazdów historycznych w której pierwsze miejsce wywalczyła załoga z Krakowa jadąca Mercedesem 180 A4D w składzie Biedroń Andrzej jako kierowca i Biedroń Marek kobieta jako pilotka, drugie miejsce przypadło zawodnikom z Mielca jadącym samochodem Warszawa 223 – kierowca Grzelak Wacław i Grzelak Konrad.

Najlepsi kierowcy i piloci we wszystkich klasach sportowych otrzymali z rąk Pana Wiceprezydenta Bogdana Bieńka okolicznościowe statuetki oraz dyplomy wręczane przez Przewodniczącego Zespołów Sędziów Sportowych Kazimierza Antosa i Dyrektora Rajdu Przemysława Zatońskiego.


pobierz -> wyniki_KJS_2009_Mielec.pdf

Patronat medialny nad imprezą objął ogólnopolski portal ogłoszeniowy www.supermagnes.pl.

Sponsorami IX Rajdu Mieleckiego był Urząd Miejski w Mielcu, MOSiR, firma TARGUM S.C. Edward Zieliński, OPEL Reg Benz, Basco 2 Andrzej Nawrot i Wspólnicy Sp.J., PW BIBMOT, Zarząd Okręgowy PZM w Rzeszowie, ORLEN Bezpieczne Drogi, strażacy z OSP w Rzochowie i OSP w Rzemieniu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz Tygodnik Regionalny KORSO.