Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

MOTO SHOW - MIELEC 2009

foto -MOTO SHOW - MIELEC 2009
2009-09-17

13 wrzesień 2009 r to szczególna data dla mieleckich miłośników motoryzacji. Grzegorz Dul członek Automobilklubu Mieleckiego jako pierwszy zawodnik otrzymał licencję kierowcy rajdowego. Przekazał ją uroczyście Prezes Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski. Upoważnia ona do startów we wszystkich rajdach zawodowych Polski i Europy. Po raz pierwszy mieszkańcom powiatu mieleckiego został zaprezentowany nowy samochód Grzegorza, typowo rajdowy Mitsubishi Lancer Evo VIII o mocy 310 KM, którym to do niedawna walczył o punkty Mistrz Polski Michał Bębenek. Został także zaprezentowany samochód treningowy Subaru Impreza WRX STI.

Grzegorz DUL to kierowca o szczególnych umiejętnościach, specjalizujący się w Konkursowych Jazdach Samochodowych, jazdach po torach wyścigowych i rajdach górskich. Do tej pory startował w kilkunastu wyścigach w Polsce, Słowacji i na Węgrzech, zajmując wysokie lokaty. I miejsce w swojej klasie zdobył w Rajdzie Krokusy Krynica 2009 , II lokata w klasyfikacji generalnej to tylko niektóre z tytułów. Każdy kto przybył na moto show mógł oglądać umiejętności rajdowe Grzegorza głównego bohatera imprezy. Podczas wywiadów rozmawiano o planach na rok przyszły, o jego startach oraz o tym gdzie w tym roku będziemy mogli go jeszcze zobaczyć. Opony, serwis, strój i treningi - to tylko niektóre z poruszanych tematów.

Innymi gośćmi mieleckiego samochodowego show był Wacław Grzelak i Jacek Popiołek. Dla miłośników historycznych aut nie zabrakło atrakcji. Dumnie prezentowała się Warszawa 223 z roku 1964 Wacława Grzelaka. Odbył się pokazowy przejazd a najmłodsi uczestnicy imprezy mogli usiąść za kółkiem historycznego samochodu. Nie brakowało wspomnień i łezki w oku wśród starszego pokolenia.

Wacław Grzelak otrzymał statuetkę z rak Prezesa Automobilklubu Grzegorza Stryjskiego za udział w IX Rajdzie Mieleckim, której fundatorem był Prezydent miasta Mielec Janusz Chodorowski.

Swoje umiejętności zaprezentował również Jacek Popiołek Nissanem 350Z. Zwycięzca IX Rajdu Mieleckiego w klasie samochodów najmocniejszych powyżej 2000 cm3. Oprócz popisowych jazd można było sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na trolejach. Szkoła Nauki Jazdy Black & White z Mielca udostępniła samochody z trolejami. Najmłodsi korzystali z miasteczka rowerowego oraz brali udział w konkursie o ruchu drogowym. Szczególnym i godnym miejscem było stanowisko udzielania pierwszej pomocy, przy którym licznie gromadzili się Ci którym życie i niesienie pomocy nie jest obojętne. Instruktor Ratownik PZM Michał Polak tłumaczył na czym polega pierwsza pomoc przedmedyczna. Liczna grupa ratowników PZM Automobilklubu Mieleckiego zapraszała wszystkich do ćwiczeń na fantomach.

foto Leokadia Cerefin CP dagma