Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

35 Bieszczadzki Wyścig Górski

foto -35 Bieszczadzki Wyścig Górski
2009-09-17

Już w najbliższy weekend rusza kolejna 13 i 14 Runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski – Załuż 2009. Tym razem na okazjonalnej trasie wyścigowej z Wojskiego do Tyrawy Wołowskiej koło Sanoka. Trasa wyścigu liczy sobie tylko 4688 metrów przy dużej różnicy wzniesień. Start i zaraz szybki prawy zakręt rozpoczynający wspinaczkę do Tyrawy Wołoskiej.

Po nim około 500 metrów prostej na której to prędkość samochodów i ryk silników robi niesamowite wrażenie, potem szykana , prawa „patelnia”, lewy zakręt zacieśniający, kilka ciasnych „patelni”, chwilowy odpoczynek dla kierowców na prostej i znów lewa i prawa „patelnia” i upragniona meta. Krótko ale pod górę na całej mocy samochodu. Trasa trudna wymagająca dużej koncentracji i skupienia się. Miłym i znaczącym akcentem 13 i 14 Rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski jest udział mieleckich sędziów i ratowników PZM. Będą mieli powierzone odpowiedzialne zadania na trasie przejazdu i podczas trwania rajdu. Oni też będą mogli duchowo wspierać naszego jedynego rajdowca.

To tam 19 i 20 września zobaczymy 65 zawodników z Polski oraz około 27 zawodników zagranicznych. Wśród grupy zawodników Polskich wystartuje nasz mielecki kierowca Grzegorz Dul. Wystartuje w klasie N samochodem Mitsubishi Lancer Evo VIII , będzie to jego debiut w tak doborowej i silnej stawce zawodników. Ścigał będzie się z takimi kierowcami jak Mariusz Stec, Marek Nyga, Tomasz Mikołajczyk czy Tomasz Myszkier. Z grupy kierowców zagranicznych wystartują takie sławy jak Martin Koisa na Fordzie Fokusie WRC, Igor Drotara na Octavii WRC, Andrej Krajci na Oplu Lotus. Nie zabraknie Mistrza Europy w grupie N Petera Jureny.

19 i 20 września będziemy śledzić poczynania Grzegorz Dula w kolejnej Rundzie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Więcej informacji, listy startowe, regulaminy oraz mapki przejazdów można uzyskać na stronie: www.wyscigigorskie.pl