Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

47 Rajd Barbórki 2009

foto -47  Rajd  Barbórki  2009
2009-11-22

Wśród takich sław sportów samochodowych jak Bryan Bonffier, Leszek Kuzaj, Michał Sołowow, Sebastian Frycz, Sebastian Stec, Grzegorz Duda, Grzegorz Grzyb wystartuje zawodnik Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Dul jako kierowca z pilotem Krzysztofem Kogutem.

Rajd ten nie jest zaliczany do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski a zawodnicy uważają go jako jedną z najbardziej prestiżowych imprez roku. Ogólnopolskie Kryterium Asów jako 47 Rajd Barbórki 2009 mówi samo za siebie.

Startują najlepsi z najlepszych oraz zawodnicy zgłoszeni i dopuszczeni przez organizatorów. Organizatorem jest Automobilklub Polski przy współpracy z Polskim Związkiem Motorowym.

Długość rajdu to około 76 km w tym 7 prób o łącznej długości odcinków specjalnych tylko 16,96 km. Odcinki specjalne będą zlokalizowane dwa na Żeraniu, dwa na Cytadeli, dwa na Bemowie i oczywiście na Karowej. Do Kryterium Karowa dopuszczonych zostanie 30 najlepszych zawodników. Ostateczna lista startu na Karową opublikowana będzie po 6 Odcinku Specjalnym na Bemowie.

Trzydziestu najlepszych zawodników weźmie udział w Kryterium Asów 47 Rajdu Barbórki a co za tym idzie i bezpośredniej relacji telewizyjnej. Zwycięzca Kryterium Karowej otrzyma Puchar Teleekspresu jako nagrodę przechodnią. Zawodnicy startujący biorą udział na własną odpowiedzialność. Regulamin Rajdu dopuszcza zapoznanie się z trasą zawodnikom. „Karowa” to popisy najlepiej technicznie jeżdżących zawodników. Efektowne show rozpędzonych rajdówek ślizgających się po ulicy.

Zawodnik Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Dul jako kierowca z pilotem Krzysztofem Kogutem. W swojej klasie przyjdzie im zmierzyć się z trzydziestoma innymi zawodnikami z kraju i zagranicy. Zadanie bardzo trudne ale możliwe do realizacji powiedział nam Grzegorz Dul. Startuję w wyścigach od czterech lat, na ten Rajd wybieram się po raz pierwszy. Może nasza załoga będzie czarnym koniem 47 Rajdu Barbórki.

Rajd Barbórki to jedna z ostatnich imprez samochodowych kończącego się roku. Tysiące kibiców z całej Polski co roku pasjonuje się tym kto dostarczy najwięcej wrażeń, pojedzie najładniejszym poślizgiem, uzyska najlepszy czas i zostanie Mistrzem Karowej. Doroczna konfrontacja z różnych dyscyplin samochodowych oraz wygrana w tym krótkim rajdzie przynosi zwycięskiej załodze niemały prestiż.

Zwycięzcą Rajdu Barbórki w 2007 i 2008 roku był Tomasz Kuchar. Kto będzie w 2009 roku …. zobaczymy już 5 grudnia.

Naszej załodze życzymy zakwalifikowania się do najlepszej trzydziestki i występu na Karowej.

Regulamin Rajdu, listę startową zawodników i inne informacje można uzyskać na stronie: www.barborka.pl