Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

XVIII Finał WOŚP

foto -XVIII Finał WOŚP
2010-01-11

Jak tradycja nakazuje w pierwszych dniach Nowego Roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już po raz XVIII w naszym mieście zagrała ta Wielka Orkiestra. Głównym organizatorem była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Mielcu, Stowarzyszenie Razem dla Ziemi Mieleckiej oraz Automobilklub Mielecki. W naszym klubie od dłuższego czasu trwały przygotowania i była pełna mobilizacja. Motoryzacyjna Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazała show rajdowe . Od wczesnych godzin popołudniowych widać było duży ruch i sporo osób przygotowujące rajdowe show przed Samorządowym Centrum Kultury. O godzinie 15.30 został wstrzymany ruch na głównej ulicy naszego miasta Alei Niepodległości. Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu mieleckiego mogli zobaczyć „tańczące samochody” na ośnieżonej ulicy

Przed wspaniałą i bardzo zdyscyplinowaną publicznością swoje piruety kręcił Nowy Mistrz Okręgu Podkarpackiego w 2009 roku w sportach samochodowych w klasie 1300 cm3 Marcin Zacharski. Jest on także Mistrzem Okręgu Wschodniego w tej samej klasie. Bączki i poślizgi były popisem dwóch innych mieleckich rajdowców Pawła Łuczkiewicza i Zbigniewa Obłudka. Paweł został mistrz toru kieleckiego na 2009 rok, ścigał się także na lubelskim torze, a w Tarnowie pomieszał niejednemu kierowcy w punktacji generalnej. Zbyszek natomiast zwyciężał w imprezach i zawodach sportowych na terenie Polski południowo – wschodniej. Obaj startowali samochodami Subaru imprezą i Lancerami EVO. Jednak miłośnicy szybkich i mocnych samochodów oczekiwali na jedynego jak do tej pory mieleckiego rajdowca Grzegorza Dula. Jego Mitsubishi Lancer EVO VIII z 370 konnym silnikiem miało zrobić wielkie show. Na śliskiej nawierzchni, przed wspaniałą publicznością dał prawdziwy pokaz swoich umiejętności. Nasi kierowcy pokazali jak można bezpiecznie jeździć, na czym polega widowiskowość prowadzonego samochodu. Był to prawdziwy „taniec z gwiazdami” naszych kolegów.

A właśnie gwiazdy na niebie, oświetlenie uliczne Alei Niepodległości, placu AK oraz mocne światła jeżdżących Lancerów , Subaru i malutkiego Seicento dawały wspaniały widok podczas XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie trwania rajdowego show przeprowadzono licytację przejazdów samochodem rajdowym z Grzegorzem Dulem w roli kierowcy. Pierwszy przejazd został zlicytowany na kwotę 400 złotych przez młodego mieleckiego ucznia ze Szkoły Podstawowej nr 6 Aleksa. Aleks został pierwszym pilotem samochodowym mieleckiego show. Drugim pilotem który wylicytował swój przejazd za kwotę 310 złotych był mieszkaniec Mielca. Obaj panowie otrzymali od przedstawiciela firmy AUTOPART pamiątkowy kalendarz na 2010 rok z autografem Grzegorz Dula, czapeczki, koszulki pamiątkowe oraz gadżety. Pod młotek poszły kalendarze na 2010 rok ze zdjęciami z 47 Barbórki Warszawskiej i autografem Grzegorza. Wspaniała zabawa samochodowa była poświęcona XVIII Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rzecz chorych dzieci na choroby nowotworowe. Za wspaniałą postawę zgromadzonej publiczności podczas pokazów, przedstawicielom i członkom Automobilklubu Mieleckiego oraz tym wszystkim którzy pomogli zorganizować i przeprowadzić Motoryzacyjną Orkiestrę Świątecznej Pomocy składamy serdeczne podziękowania.