Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Zakończenie - Bezpieczny kierowca tylko z TARGUM-em

foto -Zakończenie - Bezpieczny kierowca tylko z TARGUM-em
2010-02-06

Dwudniowy maraton kierowców został zakończony. Podczas tej imprezy udział wzięło 48 kierowców. Trasę w zimowych warunkach można było pokonywać kilkakrotnie i właśnie dużo osób skorzystało z tej możliwości. Niektórzy pokonywali dwu, trzy a byli i tacy co wjeżdżali po raz czwarty. W niedzielne popołudnie na tereny MOSiR – u przyjechała duża grupa samochodziarzy. Sprawdzali swoje umiejętności i sterowność własnych samochodów..

Tor sprawiał niemałe kłopoty, był śliski a miejscami czekały różnego rodzaju niespodzianki, to za duży gaz, za późno wyciśnięte sprzęgło lub nieprawidłowo użyty hamulec. Jak nie można było opanować pojazdu to na drodze była zaspa i znów wyciąganie lub wypychanie. Sporą grupę stanowili obserwatorzy i kibice. Przychodzili całymi rodzinami, z małymi dziećmi żeby zobaczyć jak jeżdżą ich znajomi lub koledzy. Wspaniała zabawa połączona z doskonaleniem techniki jazdy w ekstremalnych warunkach pogodowych. Dziękujemy wszystkim za zachowanie dyscypliny podczas trwania przejazdów a kierowcom dziękujemy za tak liczne przybycie.

Mamy pełną świadomość, że to co robi Automobilklub Mielecki przy wsparciu firm mieleckich pozwoli wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa naszych kierowców, uniknąć niekiedy dramatów rodzinnych. Dziękujemy Panu Edwardowi Zielińskiemu z firmy TARGUM, Panu Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Panom Grzegorzowi, Dominikowi i Karolowi za pomoc w przygotowaniu takiej imprezy. Dziękujemy Tygodnikowi KORSO i portalowi hej.mielec za patronat medialny.