Automobilklub Mielecki

ul. Sportowa 1, 39-300 Mielec

 
 

Ferie z Automobilklubem

foto -Ferie z Automobilklubem
2010-02-19

Stało się, śniegiem drogi zasypało, wszędzie padał biały puch a tu rozpoczęły się ferie zimowe na Podkarpaciu. Corocznie w okresie ferii dzieciaki i młodzież mają do wyboru różnorakie rozrywki. Od saneczkowania, jazdy na łyżwach po gry i zabawy. Automobilklub Mielecki zorganizował coroczną imprezę Ferie z Automobilklubem.

Spora grupa dzieciaków rywalizowała na rowerowym torze jazdy połączonym ze znakami drogowymi. Można było zasiąść za komputerem i rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego. Dla najmłodszych i nie tylko do dyspozycji był tor z hulajnogą. Frajda dla czteroletniego Kuby i dwuletniej Dominiki. Bohaterami środowej imprezy byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Pod bacznym okiem nauczyciela - opiekuna Pana Tomasza Półbrata uczniowie dwunastki rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego i trenowali jazdę rowerem. Bardzo angażowali się w ćwiczenia na fantomie. Dziękujemy przybyłym uczniom, opiekunom i rodzicom. Szczególne podziękowania kierujemy do Dyrekcji MOSiR za udostępnienie dużej sali i przekazanie słodyczy dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy Panu Edwardowi Zielińskiemu z firmy TARGUM za pomoc organizacyjną, ratownikom drogowym PZM za pouczającą prelekcję, dzięki której wzrasta świadomość i chęć ratowania życia i zdrowia poszkodowanych w wypadkach wśród społeczeństwa. Dziękuję pozostałym członkom i sędziom Automobilklubu za pracę i pełne poświecenie przy obsłudze imprezy.